Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Bre Vicdansızlar Suyun Dolarla Ne alakası var?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti eşi benzeri görülmemiş bir saldırı altında. Son 1 aydır adeta ABD'nin yürüttüğü hareketa destek verircesine tavır takınan fırsatçılar ise iş başında.

Tepeden tırnağa her şeye zam yapmaya girişen bu ahlaksızlar ilk kaybeden kendileri olacak haberleri yok. Bir insanın en temel gıda maddelerinden birisi nedir ?

SU !..

Vücudumuzun bile büyük bir bölümü Sudan oluşur.

SU peki Türkiye'de yok mu ? Var.. Su peki Türkiye için büyük bir hazine mi ? 

Kuşkusuz öyle.. Bugün Türkiye Su kaynaklarıyla en önemli ülkelerin başında geliyor.

Peki ama Su fiyatlarına yani damacana fiyatlarına niye sürekli zam yapılır ?

Dolarla ne alakası var? Benzinle ne alakası var ? Devlet Benzin fiyatlarında sürekli feragat ederek yapılan zammı son zamanlarda ÖTV'den karşılıyor hep.

Peki bu damacana fiyatları neden zamlanıyor ? Cevap verecek kimse yok herhalde..

Bakınız İstanbul Sucular Esnaf Odası Başkanı Turan Akkaya neler diyor. Bi kulak verelim ; 

Su fiyatlarındaki artışın bir sebebi olmadığını ve sucularında bu fiyatlardan şikayetçi olduğunu söyleyen İstanbul Sucular Esnaf Odası Başkanı Ahmet Turan Akkaya, “Son 1 ayda suya yüzde 60 zam yapıldı. 1 TL'ye satılan 0,50 litre suyun fiyatı bile 2 TL oldu. Bu duruma suculardan da tepki geldi. Yapılan zamların girdi maliyeti veya döviz kuru artışı ile alakası yok. Satılan sular Amerika'dan, yurt dışından gelmiyor. Dünyaya suyu biz satıyoruz. Kullanılan plastiklerin çoğu da yerli üretim. Bu zamlar, tamamen fırsatçıların dolar kurunu bahane ederek yaptıkları haksız bir zamdır” açıklaması yaptı.

Turan Akkaya damacana fiyatının en az 10 TL olması gerektiği görüşünde.

Evet Anadolu Ajansına Konuşan Başkan Akkaya böyle diyor. O halde birilerinin bu duruma el atması gerekmiyor mu ? Bu fırsatçılara dur diyecek kimse yok mu?

Sadık Şimşek - Ulusalpost.com - www.instagram.com/gidilesinet

Önceki ve Sonraki Yazılar