Bronzer Nasıl Uygulanmalı? İşte Kontur ve Bronzer Ürünlerinin Farkı!

Bronzer Nasıl Uygulanmalı? İşte Kontur ve Bronzer Ürünlerinin Farkı!

Bronzer ürünlerini yeni yeni duymuş olabilirisiniz. Koyu tonlarda olan bu ürünlerin kontur için kullanılandan farkını anlamadıysanız mutlaka bu yazıyı gözden geçirin. Bronzer nedir ve nasıl uygulanmalıdır?

Bronzer ve kontur makyajının farkını bir türlü çözemeyenlerin kafa karışıklığını gidermek için tek bir cümle yeterli. Bronzer, bronz bir ten görünümü verirken kontur ise yüz hatlarını belirginleştirmek için yapılır. 

Bronz görünüm, hem sağlıklı hem de yüze doğal bir ahenk getirmektedir. Bu nedenle bronzerlar, pudra halindedir ve mat ya da ışıltılı bir bitirişe sahiptir. Ancak kontur ürünlerinin hepsi mattır çünkü kontur ürünlerindeki amaç tamamen yüzde gölgelendirme sağlamaktır. 

Ten rengine göre hangi bronzer seçilmeli?

Bronzer edinmeden önce ten renginize uygun ürünü seçmek gerekiyor. Örneğin esmer tenlilere önerilen bronzerlar altın ya da bronz etkili olanlardır. Açık tenlilere şeftali ya da pembemsi bronzerlar daha doğal gidecektir. Açık tenlilerde çok koyu bir bronzer morluk hissi yaratacaktır bu nedenle mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Buğday tene sahip olanlar ise açık kahverengi ya da bakır tonlarında bronzer ürünlerini tercih edebilirler.

Bronzerı uygularken bunlara dikkat

Bronzerı aldık, peki nasıl süreceğiz? İsterseniz allık niyetine bile kulanabilirsiniz. Hatta bazı kişiler kontur yapmak için de bronzerı tercih etmektedir çünkü doğal bir görüntü vermekte. Bronzerı uygulamak için kullanılacak fırçanın yuvarlak ve büyük bir yapıda olması gerekiyor. Zaten bir makyaj mağazasına gittiğinizde bronzer için fırça isterseniz hemen yardımcı olacaklardır. Allık sürer gibi uygulayabilirsiniz. Dudaklarınız, burnunuz ve yanaklarınıza paralel olacak eğik bir çizgi çekerek bronzer uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Bronzerı iyice dağıtmak ve sürülürken abartmamak önemlidir. 

Islak görünüm için

Islak bir görünüm için fırça boyutunu büyütebilirsiniz. Daha büyük fırça demek daha da geniş bir alana doğal bir şekilde pudrayı yaymak anlamına gelir.

Püf noktası!

Bronzerı uygulamasında püf nokta ise yuvarlak hareketlerle yüze dağıtmaktır. Bronzerı far sürer gibi sürmek kötü bir görüntüye yol açacaktır.