Bu Besinin Bir Tutamı Bile Karaciğeri Arındırıp Şeker Hastalığına İyi Geliyor Fakat..

Bu Besinin Bir Tutamı Bile Karaciğeri Arındırıp Şeker Hastalığına İyi Geliyor Fakat..

Kara Buğdayın Bu faydalarını daha önce duydunuz mu? Buğdayla ilgili bütün bildiklerinizi unutun. İşte faydası

Salgın Sonrası İnsanlar evinde ekmek yapmaya başlayınca Buğday konusunda da araştırmaların sayısı hız kesmiyor.

Buğday günümüzde en değerli besinlerden birisidir. Buğday ekmek yapımı için büyük önem taşır. Buğdayla ilgili bir çok araştırma ve bilgi mevcut. Ancak genelde kara buğdayla ilgili pek bilgi medyada göremiyoruz.

Kara Buğdayla ilgili Yeniçağ Gazetesi okuyucularına dikkat çeken bir paylaşım yapmış ve Kara Buğdayın etkileri üzerine değerlendirmeler yapılmış

Sizlere faydalı olması adına Bizde paylaşıyoruz. Arkadaşlarınızın bilgilenmesi adına sizlerde onlarla paylaşabilirsiniz:

Lif oranı yüksek bir besin olan karabuğday bağırsakların çalışmasını kolaylaştırıp, karaciğerdeki yağlanmanın önüne geçiyor.

Karabuğday yüksek miktarda magnezyum içermektedir. Bitkisel beslenme uzmanları, "Magnezyum kan şekerinin dengelenmesinde ve insülin salınımın azalmasında rol oynamaktadır. Bu nedenle şeker hastalığına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Şeker hastalarının da güvenle tüketebilecekleri bir karbonhidrat kaynağıdır. İçeriğindeki ‘kolin’ bileşiği karaciğer dostudur. Karaciğeri yağlanmasını azaltarak karaciğerin daha rahat ve kolay çalışmasını sağlar" diyor.