Bu böreğin kolaylığına ve çıtırlığına çok bayılacaksınız yapılan Kolay su böreği tarifi

Börek çeşitleri arasında Su böreği yapması oldukça zor ve zahmetli ama yemesi oldukça güzeldir. Yapması zor olduğu için çoğu insan su böreğinin kolay yoldan yapılışını araştırmaktadır. İşte size kolay su böreği tarifi..

Bu böreğin kolaylığına ve çıtırlığına çok bayılacaksınız yapılan Kolay su böreği tarifi
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2021 14:00

Börek deyince akla gelecek ilk isimlerden biri de su böreğidir. Çok lezzetli ve güzel olan bu böreği yapmak ise oldukça zahmetli ve zordur. Günün her saatinde tüketebileceğiniz bu lezzeti genelde pastaneden ya da börekçiden gidip alıyorsanız sizi bu dertten kurtarıyoruz. Yalancı su böreği...

Öyle yalancı dediğimizi bakmayın denediğinizde ne kadar güzel olduğunu siz de göreceksiniz. Tavada pişirebileceğiniz bu lezzet size hem su böreği tadını verecek hem de zahmetsizce yapabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

Tavada Su Böreği:

malzemeler:

  • 3 adet hazır yufka
  • 2 tane yumurta
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 1 şişe maden suyu
  • Beyaz peynir
  • Kaşar peynir

yapılışı:

Öncelikle bir kasede sosunu hazırlayalım. Yumurta, süt ve yağı ekleyip çırpın sonra içine sodayı ekleyin ve iyice karıştırın. Başka bir kasede peynirleri karıştırın. Büyük bir tava alın ama tavanın teflon ya da granit olmasına özen gösterin yoksa yapışır. tavanın içine ilk yufkayı yerleştirin ve sostan üstüne gezdirin. ardından diğer yufkayı 4'e bölün ve 2 parçasını tavaya güzelce yerleştirin  sonra yine sos dökün. Üzerine diğer 2 parçayı koyun bu sefer içine peynir karışımını koyun ve diğer yufkayı da aynı şekilde parçaya ayırıp üstünü örtün ve sos dökün. son kalan 2 parçayı da yerleştirin ve sosu dökün. En son ilk serdiğiniz yufkanın kenarlarından taşan kısı-mı üstüne katlayın ve kalan sosu üstüne gezdirin. Tavanın ağzını kapatın ve bir yüzü iyice pişene kadar bekleyin sonra çevirerek pişirin..

Afiyet olsun...

İlgili Haberler