Bu çorba yaşlanmayı durduruyor tansiyonu dengeliyor bir kasesi bile o sorunu hemen bitiriyor..

Bu çorba yaşlanmayı durduruyor tansiyonu dengeliyor bir kasesi bile o sorunu hemen bitiriyor..

Sofralarımızın sultanı olan ve en çok tükettiğimiz yiyecekten elde edilen domates çorbası verdiği şifayla herkesi şaşırtıyor! Bakın ne gibi yararları var..

Domates hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Bir dönem süs bitkisi olarak kullanılan domates günümüzde yiyecek olarak tüketilmektedir.

Domatesten menemen domatesten turşu domatesden salata domatesten kısacası her şey yapılabiliyor. Ve her şey yapılabilen bu harika yiyecekten mis gibi domates çorbası da yapılıyor.

Domates çorbası öyle faydalara sahip ki yiyene gerçekten enerji depoluyor.

Sİndirimi oldukça kolay olan domates çorbasından bir kase tüketmek iste hastalıklara karşı koruma sağlamaya yeterli oluyor.

Domates çorbasının yararları arasında iyi bir antioksidan kaynağı olduğu söylenir. Ulusalpost'un haberine göre: İçeriğinde bol seviyede A vitamini içeren bu çorba iyi bir demir ile potasyum kaynağıdır.

Domatesin içinde bulunan karoten maddesiyle yaşlanmayı durdurabilir hücre yenilenmesi sağlayabilirsiniz.

En az muz kadar lif içeren domates çorbası aynı zamanda limon ve portakal seviyesinde büyük bir C vitamini kaynağıdır.

Domates çorbası içerseniz kan basıncınız dengelenir ve yüksek tansiyonu durdurmuş olursunuz

Domates Çorbası Nasıl yapılır?

İşte herkesin bilmesi gereken Domates Çorbası tarifi

Gerekli malzemelerimiz: Bir çorba kaşığı un yeterli oluyor üç adet domates. Orta boy olması yeterlidir bir kaşık kadar tereyağ 2 kaşık kadar sızma zeytinyağı. Siz dilerseniz sıvı ayçiçek yağıda kullanabilirsiniz ben zeytinyağı tercih ederim.

1 Su bardağı dolusu süt ve yarım kaşık salça siz domates salçası kullanıyorsanız bilemem ben domates çorbasında acı biber salçası kullanıyorum ::) Ve kıvamına göre su..

ÜZERİ için ise dilediğim kadar kaşar peyniri rendeliyorum..

Domates çorbası yapılışı

Domates çorbası yapılışı oldukça basit. Öncelikle tencereye sıvı ve tereyağını ekliyip eriyene kadar karıştırıyruz. Ardında yoğun bir kıvamoluşacak. Ardından sütü ekleyerek kıvamı açacağız. Kreme kıvamına gelene dek sütü döküp pişirelim. Sonrasında rendelediğimiz domatesi döküp ve kullanacağımız salçayı ekleyerek sulandıralım. Kremasıyla salçalı domatesler pişip birbiriyle karşına kadar karıştıralım. Ardından tuz ve suyu ekleyelim su unutmayın ılık olmalı. Çorbanın kıvamı su ekleme kısmında belirlenmelidir. Çorba kaynadıktan sonra ince bir süzgeçten geçirilip domates çekirdeklerini ayıklama işlemi yapabilirsiniz.

Ardından çorbanızı bir kaseye ekleyip üzerine rendelediğiniz kaşar peyniri rendesinden ekleyin ve ardından servis edin.

Çorbanız hazır

Afiyet olsun :)

İlgili Haberler