Bu defa Üvey Baba'lık zor geldi!

Bu defa Üvey Baba'lık zor geldi!

Hangi ünlü oyuncu gelen rol teklifini reddetti, Ayrılsak da Beraberiz yeniden başladı ama ayrılık yine yakın mı ve Show TV'nin dizileri neden tutmuyor? Murat Tolga Şen'in yeni yazısında...

Usta oyuncu Şemsi İnkaya, bazı mecralarda kendisinin başrolünü oynadığı Üvey Baba dizisinin yeniden çekileceği söylentilerinin artması üzerine bir açıklama yaptı ve yeni sezonda Kertenkele dizisine devam edeceğini, Üvey Baba projesi yeniden çekilecekse de yer almayacağını belirtti.
 
Bence de kapanmış bir defteri yeniden açmanın alemi yok! Şemsi İnkaya, Üvey Baba dizisini izleten aktördür, komedyen geçmişine rağmen bu role müthiş yakışmıştı ama dizi hatıralarda kaldığıyla kalsa daha iyi olacak… Bit pazarına nur yağmaz!
 

Ayrılsak da Beraberiz bu kez tutabilir!
 
Eski dizileri diriltmekten bahsetmişken… TRT’nin çok sevilen dizisi yeni kadro ile TV8 için çekiliyor ancak daha önce gösterilen bölümler seyircisine ulaşamayınca kanal diziyi bir süre dinlendirme kararı aldı ve bu akşam dizi yeni bölümüyle arz-ı endam etti.
 
Ben Teoman-Berna ve Feridun Bitir’in maceralarına bayılıyorum ancak bizim seyirci iddialı ve entrikalı işlere o kadar alıştı ki bu sevimli komedi arada kaynıyor. Yine de bu kez umutluyum çünkü tüm kadro bu defa rollerine daha inanmış bir şekilde geldiler ekrana… Tutar mı tutar!
 
Show’un iddialı dizisinden veda…
 
Tutar mı Tutar demişken de (ne çok köprü yaptık bu yazıda) Show TV’nin BKM’ye yaptırdığı iddialı ama reytinglerde gözükmeyen dizisine gelelim. Dizi bitiyor, zaten biteceği de belliydi.
 
İlk bölümünü izledikten sonra, “Paşhan Yılmazel’in gençleri ekran başına çektiği zamanlar eskide kaldı, onun üzerine gençlik dizisi
kurmak baştan hatalı ama asıl eleştirimi 2. bölümünden sonra yapacağım ama şimdilik şunu söyleyeyim; tutmazsa hiç uğraşmayın!” diye yazmıştım. Yazdığım gibi de oldu.
 
Paşhan Yılmazel, Cahit Gök, Ahmet Kürşat Öçalan, Bahadır Efe, Hilmi Özçelik, Zeynep Kankonde, Ceyda Ateş, Su Kutlu, Açelya Özcan, Rıza Sönmez ve Selen Uçer’den oluşan cast iddialı gibi görünmesine rağmen başrol yanlış olunca dizinin frekansı bozuldu.
 
Hele de Show TV gibi 2-3 bölüm
de tutmazsa yapımın ipini çeken bir kanalda yapınca daha da zor. Fabrika Kızı bu diziden çok daha iyiydi ama onun da gözünün yaşına bakmadı kanal. Oyuncusu yataklara düştü bu yüzden… Dizi gemisi iyice dalgalı denizlerde yol alıyor artık.
 
Hayal aleminden gerçek aleme…
 
Hayatımız dizi diyoruz ama yaşadığımız acıları dizi yapabilecek senarist yok bu ülkede…
 
Ben bir şiir yazmıştım, lise yıllarımda sanırım, adını "Dün" koymuştum, birkaç sene sonra "bugün" ve "yarın" diye ekledim peşine, içine biraz umut soktum. Sonraları hep neden o kadar kötümserdim o yaşlarda diye de sorguladım durdum ama 30 yıl sonranın ülkesinde yine kapkara bulutlar...
 
Dün... Uçan son kuşu kafese koydular. Yasaklanmamış son şarkıyı, dün söyledi çocuklar. Dün... Çocukları vurdular!
 
Böyle bir şeydi... Hayaldi, gerçek oldu, bir sürü gencimizi Suruç’taki terör eyleminde kaybettik. Oğlu-kızı üniversitede okuyan tüm ailelerin yüreği serçe yüreği kadar ürkek atıyor ve bu kadar acılıyken yaptığımız işten utanır hale geliyoruz. Güzel günler görelim artık!
 
MURAT TOLGA ŞEN / murattolga@gmail.com

http://www.medyaradar.com/bu-defa-uvey-babalik-zor-geldi-haberi-163780