Bu değişim şaşırtıyor! Taze sıkılmış limon suyunu saçınıza yedirin ve öylece bekleyin o sorun geçer

Limon, magnezyum, C vitamini, kalsiyum, folik asit, lif, bakır ve potasyum açısından oldukça zengindir. Durum böyle olunca limonun faydaları da saymakla bitmiyor.

Bu değişim şaşırtıyor! Taze sıkılmış limon suyunu saçınıza yedirin ve öylece bekleyin o sorun geçer
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2021 06:00

Limon, insan sağlığının yanında cilt sağlığına da faydası oldukça fazladır. Özellikle yüz de çıkan sivilcelerden kurtulmak ve izlerini yok etmek için limon etkili bir yöntemdir. Saçların içinde birçok kullanma yöntemi olan limonu, kadın – erkek herkes tercih edebiliyor.

Limonun saçı şekillendirme ve saç bakımı için kullanıldığını biliyor muydunuz? Limonun saça faydaları detaylı olarak sizler için anlatıldı.

Limonun Saça Olan Faydaları

Eski yıllarda briyantin ve jöle gibi saç şekillendiriciler yoktu. İnsanlar saçlarına şekil vermek ve parlatmak için limon suyunu saçlarına sürerdi. Uzmanlar, insanların eskiden limonu daha çok kullandıkları için daha sağlıklı saçlara sahip olduklarını belirtti. İşte limonun o dillere destan saç sağlığına faydaları;

 • Oldukça fazla vitamin ve mineral deposu olan limon, saça uygulandığında saç tellerinin kalınlaşması ve bu sebeple gürleşmesini sağlar.
 • Kepek sorunu için saç diplerine uygulanabilir. Saçın kepeklenmesine engel olacağı gibi saçta var olan kepekleri temizler
 • Saç diplerindeki gözenekleri temizleyerek saçın daha rahat nefes almasını sağlar.
 • Hızlı yağlanan saçlar için birebirdir. Tüm saça uygulanarak saçların beslenip yağlanması önlenmiş olur.
 • Saç derisinde oluşan konak gibi birçok deri probleminin önüne geçer.
 • Saç derisine sürüldüğünde, kan dolaşımını hızlandırarak, daha rahat oksijen alan saçların güçlenmesini sağlar.
 • Saçlara parlak ve canlı bir görüntü kazandırır. Parlak saçlara kavuşmak için kullandığınız saç kremlerinize bir miktar limon suyu ekleyebilirsiniz.
 • Saç rengini doğal yolla açmak için oldukça başarılıdır. Saçlarınıza limon suyu sürerek güneşte beklerseniz, saçlarınızın rengi doğal yoldan açılacaktır.
 • Saçları güçlendirerek dökülme sorununu ortadan kaldırır.
 • Saç diplerindeki bakteri ve mikropları öldüren limon, saçı derinlemesine besler. Saçlarınızın daha temiz olması için şampuanınızın içine bir miktar limon suyu ekleyebilirsiniz.
 • Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.
 • Saç derisindeki kaşınmalara ve yanmalara iyi gelir. Bunun için bir miktar limonu saç dibinize sürün ve 15 dakika bekledikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın.
 • Saç kırılmalarına karşı koruyucudur.

Nelere Dikkat Edilmeli

Doğru miktarda ve doğru şekilde kullanılmasına dikkat edilmelidir. Çok fazla kullanıldığında, limonun içerisindeki yüksek asit, saça ve saç diplerine zarar verebilir. Saç diplerinin aşınmasına yol açarak saçların kurumasına sebep olur.

Önerilen Limon Maskesi

2 yemek kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu

3 tatlı kaşığı kadar hakiki zeytinyağı

3 yemek kaşığı kadar da bal.

Tüm malzemeleri, bir kap içerisinde birbirlerine yedirecek şekilde iyice karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak iyice yedirin. 20 dakika bu şekilde bekleyin ve ardından saçlarınızı şampuan ve bol su ile yıkayın.

Sitemizde yer alan içerikler Ulusalpost.com Aktif Link verilmeden alıntı yapılamaz.... 

İlgili Haberler