Bu doğal tarif Her gün pamukla sürülünce cilt lekelerini 1 haftada silgi gibi siliyor!

Bu doğal tarif Her gün pamukla sürülünce cilt lekelerini 1 haftada silgi gibi siliyor!

Etkisini görünce neden daha önce bilmiyordum diyeceksiniz! İşte ciltteki lekeleri harika bir şekilde çıkaran büyük etkili doğal maske! Sadece pamuğa sürüp cildinize uygulayın. Cildi bebek gibi yapıyor!

Cilt lekeleri başa bela olan unsurlardan biridir. Kapatmak için her şeyi yaparsınız ancak kullandığınız ürünlerden mi yoksa başka sebeplerden mi bilinmez, daha da çoğalır.

Uzmanlar aslında özellikle birden bire çıkan kahverengi cilt lekelerinin tehlikeli olabileceğine karşı uyarılarda bulunuyor. Ciddi hastalıklardan kaynaklanabilecek olan cilt lekelerinin asıl nedeni ise ciltteki melanin düzeyindeki yükseliştir.

Kurtulmanın pek çok yolu var

Bu durum özellikle hamilelikte  gözlemlenebilir. Kurtulmak ise sanıldığından çok daha kolaydır. Çok büyük ya da derin olmayan kahverengi lekeler için evde çeşitli doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında eğer durumun daha ciddi olduğunu düşünüyorsanız muhakkak bir dermatolog ya da cildiyeye danışın. Şu dönemlerde özellikle bu lekelerin yok edilmesi için cilt lekeleri olan kişiler kimyasal peeling ya da lazer gibi yöntemlere yönelebiliyorlar.

Ancak ilk adımda mutlaka doğal yöntemleri deneyin, ne boşuna kimyasala maruz kalın ne de paranızı harcayın. İşte cilt lekeleri için en doğal maskeler... Limon, portakal, yoğurt ve sirke gibi maddeler cilt tonunu açmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanında da zeytinyağı, ciltteki hasarları onarır.

Limona dikkat edilmeli

Bu nedenle herhangi bir alerjen reaksiyonunuz yoksa limonu cildinize uygulayarak cilt tonunuzda açılma yaratarak lekeleri de temizleyebilirsiniz. Ancak sadece leke üzerine uygulamanız daha doğru olur. Ve limonu seyrelmekte fayda vardır. Limon uygulanan bölgenin sonrasında bol su ile yıkanması ve muhakkak nemlendirilmesi gerekir. Bunun yanında güneşe çıkmamak, çıkılacaksa da şapka ve güneş kremi gibi yaz kış fark etmeksizin büyük önlemler alınmalıdır. 

Diğer etkili bir yöntem ise, portakalla beraber elma sirkesini cilde uygulamaktır. Lekelere uygulanan bu maske sonrasında yine mutlaka nemlendirici sürülmeli.

Pamuğa sürün ve yüzünüzü silin

En etkili olanlarında biri de zeytinyağıdır. Zeytinyağını ilk olarak pamuğa alın ve her gün cildinize uygulayın. Peeling etkisi yaratacak olan bu rutin, leke oluşumunu gözle görülür şekilde azaltacaktır. 

Dilerseniz daha etkili olması için limon ve yoğurdu da birleştirerek cildinize peeling yapabilirsiniz.

İlgili Haberler