Bu Ev Yapımı Leke Çıkarıcı Her Lekeyi Çıkarıyor Üstelik Bir Tutam Bile Yeter

Bazı inatçı lekeleri çıkarmak uzun zaman alabiliyor! Bu ev yapımı leke çıkarıcı sayesinde inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Bu Ev Yapımı Leke Çıkarıcı Her Lekeyi Çıkarıyor Üstelik Bir Tutam Bile Yeter
Yayınlanma Tarihi : 20 Ocak 2021 19:13

İnatçı lekeler zaman zaman canımızı sıkabilirler. Kimi zaman halımızın üzerine dökülen çay veya kahve. Masa örtümüzün üzerine dökülen yemek. Ya da ne bileyim gömleğimize bulaşan leke..

Bugüne kadar yapılan bir çok araştırmada en sinir bozucu şey oldukları ortaya çıkmıştır. İnatçı lekeler meselesi. Şimdi sizlere vereceğimiz ev yapımı leke çıkarıcı tarifi sayesinde inatçı lekelerden kurtulabilecek hem çamaşırlarınızı hem kıyafetlerinizi tertemiz yapabileceksiniz.

O kadar etkili bu ev yapımı çıkarıcı hemen işe yaramaktadır. Sizlerde arkadaşlarınızın yararlanması adına bu içeriği onlarla paylaşabilirsiniz..

İnatçı Çamaşır Lekelerinden Kurtulmanızı Sağlayacak Tarif

Malzemeler

2 su bardağı bulaşık deterjanı
2 su bardağı ispirto
6 çorba kaşığı kabartma tozu
2 bardak ılık su
Sprey şişesi

Hazırlanışı

Derin bir kabın içerisine bulaşık deterjanı ve kabartma tozunu ekleyin. Bu iki malzemeyi hamur kıvamı elde edesiye kadar çırpın. Kabartma tozunun en doğal leke çıkarıcı olmasıyla bilinir. Bulaşık deterjanının ise lekeleri yok etme konusunda oldukça etkilidir.

Hamur kıvamında elde ettiğiniz kabartma tozu kabartma tozu ve bulaşık deterjanı karışımına 2 su bardağı ispirtoyu ekleyin ve üzerine 2 su bardağı ılık su ekleyin. İspirto içerisindeki bileşen sayesinde lekenin iz bırakmasının önüne geçecektir. Bu karışımı bir sprey şişesinin içerisine boşaltın.

Sprey şişesine aldığınız bu karışımı iyice çalkalayarak lekeli bölgelere püskürtmeniz yeterlidir.

Daha sonra elde ettiğimiz doğal leke çıkarıcı formülü arzu ettiğiniz yere püskürttükten sonra mutlaka lekeli bölgeyi nazikçe silin ve yıkayın.

İlgili Haberler