Bu maskeden bal damlıyor bal Botoks etkili bal kabağı maskesi nasıl yapılır? Cildi kötü izlerden kurtarır

Uzun zamandır cildime uygulamış olduğum bir maskeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Denediğinizde eminim sizde etkisini göreceksiniz. Ciltte botoks etkisi yapan bu maske işinize yarayacaktır.

Bu maskeden bal damlıyor bal Botoks etkili bal kabağı maskesi nasıl yapılır? Cildi kötü izlerden kurtarır
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2021 09:33

Cilt güzelliğine ve bakımına önem verenlere özel bir maske tarifimiz var. Cildinize uyguladığınızda anında etkisini görecek ve cildinizi bütün lekelerden kurtarabileceksiniz. Ayrıntılı bir şekilde yapmanız gerekenleri tarifimizde anlattık.

Yüzünüzde uygulamanız anında etki edecektir. Üstelik bu maske tamamen doğal maskelerden hazırlanmaktadır...

Özellikle gece uyurken insan yüzü çok fazla baskı altında olduğu için ( uyuma şeklinden dolayı ) yüzde belirli izler meydana gelir. Yaşın da etkisiyle izler zamanla kalıcı hale gelir. Bunun önüne belki geçilmez ancak geciktirmek insanın kendi elindedir. Yüz yogası ve çeşitli nemlendirici kremler yardımıyla cilt korunabileceği gibi yapılan ve kolay bulunan doğal içeriklerle de cildi taze tutmak oldukça kolaydır. Sürekli olarak ilgi gören cilt sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Spor yapan insan vücudu nasıl ki dinç ise bakım gören cilt de aynı şekilde dinç kalacaktır. Bunun için gerekli olan şey ise sürekli olarak cilde ilgi göstermektir.

Kabak Maskesi Nasıl Yapılır?

Bal kabakları, uzun süre muhafaza edilemese de belirli bir süre buz dolabında saklamak elbette mümkündür. Maske için gerekli malzemeler ise şöyle sıralanabilir:

Bal kabağı ( 100 gr)

Bir tatlı kaşığı bal

Bir yemek kaşığı süt

Bu malzemeler bir araya getirildikten sonra öncelikle kabak dikkatlice soyulur ve küçük bir tavaya eklenip kaynatılır. Kabak yumuşadıktan sonra ocak kapatılır ve yaklaşık olarak 10 dakika, bal kabağı soğumaya bırakılır. Soğuyan kabak çatal yardımı ile ezilir ve diğer malzemeler eklenir. Daha sonra yüz ılık su ile yıkanır. Maske kalıyorsa bu karışım buzlukta saklanabilir.

Hatta bir büyük kabak sadece maske için alındıysa tamamını ölçülerine sadık kalarak maske yapıp buzlukta muhafaza etmek mümkündür. Ardından yapılan karışım yüze sürülür. On beş dakika bekletildikten sonra ılık su ile yüz yıkanır ve sonuç çok şaşırtıcıdır.

Bu tarif daha önce defalarca denenmiştir. Genellikle de bu tarifi kullananlar ciltlerinden dolayı oldukça bellidir. Tarif 15 günde bir yapılması önerilir. Oldukça etkilidir.