Bu Teknikle Makyaj Kalıcı Hale Geliyor! Baking Tekniği İle Nasıl Makyaj Yapılır?

Bu Teknikle Makyaj Kalıcı Hale Geliyor! Baking Tekniği İle Nasıl Makyaj Yapılır?

Baking tekniğini belki duymuşsunuzdur, "makyajı pişirmek" yani bir nevi, hazırlanan makyajı artık fırına verip ciltle özleştirmek anlamına gelen bu teknikle makyaj daha kalıcı oluyor. Sadece kalıcı olmakla kalmayıp doğal bir görünüm de sağlıyor.

Baking tekniği ile nasıl makyaj yapılır? Baking tekniği yani makyajı bir nevi pişirerek son haline hazırlamak için yapılan makyaja deniyor. Buradaki en önemli nokta ise önceden cildin hazırlanması ardından da transparan pudra sürüp bekletmek. Hazırsanız tekniğin detaylarına bakalım.

İlk adımda mutlaka cildi arındırmak gerekiyor. Siyah noktalar burun ve çevresinde yoğunlaşmış ise bunları temizleyecek ufak bir maske ya da siyah nokta bandı uygulayın. Ardından cildi tonikle temizleyin.

Nemlendirin!

Tonikle temizlenen cilde mutlaka cilde uygun bir nemlendirici sürün. Hatta cildi biraz daha geren ve kırışıklık görünümünü azaltarak dirilik katan aleo veranın ta kendisini kullanabilirsiniz. Aleo vera jeli yeşil yaprağının düz kısmını koparım içi ile cildi tahriş etmeden nemlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bundan da cildi arındırdıktan sonra makyaja hazırız. Makyaj için ilk adımda fondöten ile kapatıcıyı uygulayın. İyice kapattığınız yüzünüze eğer kontur de yapacaksanız bu adımda kontur işlemini gerçekleştirin.

Aydınlatma işlemini transparan pudra ile yapın

Aydınlık olmasını istediğiniz göz altı, çene ve alın bölgelerinize fırçanızla ya da süngerinizle transparan pudrayı uygulamaya başlayın. Uygulama yaparken korkmayın, istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Hatta ne kadar yaparsanız o kadar kâr bile denebilir.

En önemli nokta!

Önemli olan bokta da aslında tam olarak burası çünkü bu pudrayı sürdükten sonra yapacağımız tek şey on dakika dinlenmek. Neden mi dinleniyoruz? Çünkü pişirme demek aslında pudranın vücut ısısı ile birlikte ciltteki fondöteni yağ ve artık cilt yapısında ne varsa onunla bütünleşmesidir. Bu şekilde hem daha az "makyaj" görünümü elde edecek hem de harika bir sonuç alacağız. Gece davetlerinde kullanacağınız bu teknik sayesinde fotoğraflarda belirdin bir güzellikte çıkacaksınız.

On dakika bekledik. Ardından yapmamız gereken şey, fazlalıklardan kurtulmak. Yani elimize temiz bir fırça alarak yüzdeki fazla tozları hafif hareketlerle süpürmek. Aynaya bakarak ne kadar harika göründüğünü kontrol edin. Bakmaktan kendinizi alamayacaksınız.