Bu yağlar kullanıldığında hem saçları uzatıyor hem de saçta dökülmeyi durduruyor!

Bu yağlar kullanıldığında hem saçları uzatıyor hem de saçta dökülmeyi durduruyor!

Saç dökülmesi probleminiz varsa ya da cansız ve mat bir saç görünümüne sahipseniz bu bitkisel yağlar saç sağlığınıza çok iyi gelecek..

Bitkisel yağlar son derece şifalı olmakla birlikte vücudunuzda birçok sorunu engellemeye de yardımcıdır.

Bu sorunlardan bir tanesi de saç sağlığı ile ilgilidir. Saçlarımız dönem dönem mevsimsel etkilere ya da kullandığımız yan ürünlere bağlı olarak dökülebilmektedir. Aynı zamanda canlılığını yitirip, kırılan ve sert görünümlü bir saça dönüşebilir.

Saçlarınızdaki bu olumsuz durumu düzeltmek ise oldukça basit; Bitkisel yağlar bu yağlarla saçlarınız besleyebilir eski canlılığına kavuşturabilir ve dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı:

  • Lavanta yağı: Saçlarınızın geç uzamasından şikayet ediyorsanız lavanta yağı tam da aradığınız ürün. Bu yağ ile saçlarınızı besleyerek hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kafa derisi sağlığını da korumaya yardımcı olur..
  • Nane Yağı: Bu yağı saç derinize sürdüğünüzde verdiği ferahlık hissi ile birlikte kan dolaşımını da hızlandıracak ve saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Biberiye Yağı: Hücresel üretimi iyileştirmeye yarayan bu yağ ile saçlarınızın sürekli ve fön çektirmeye ve düzleştirmeye bağlı incelen kısımlarını onarır ve saç telinizi kalınlaştırır. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı ile karıştırarak saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın.
  • Sedir Ağacı Yağı: Saç derisinde bulunan ve yağ üreten bezleri desteklediği düşünülen bu yağ, saçlarınızın dökülmesini engeller. Aynı zamanda saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayan bu yağ, kepek önleyici etkiye sahiptir.
  • Limon Otu Yağı: Bu yağı saç diplerinize uygulayarak saç derinizin kepekten arınmasını sağlayabilirsiniz. 

İlgili Haberler