Her gün yediğimiz bu yiyecekler bizi öldürüyormuş Kansere Neden olduğu ortaya çıkan 14 yiyecek

Her gün yediğimiz bu yiyecekler bizi öldürüyormuş Kansere Neden olduğu ortaya çıkan 14 yiyecek

Bu yiyecekler kanser yapıyor! Kansere neden olan bu on dört yiyeceği neredeyse her gün tüketiyoruz. Bu on dört yiyecek hakkındaki gerçeği öğrenince çok şaşıracaksınız. İşte kansere sebep olan on dört gıda. Zehir yiyormuşuz....

Bazı yiyeceklerin zararlı olduğunu biliyoruz ancak direkt olarak kansere sebep olan maddeler barındıran bu yiyecekleri neredeyse her gün bilinçsizce tüketiyoruz. Bu yiyeceklerden haberdar olmak ve tüketimini azaltmak gerekiyor yoksa uzun vadede tükettiğiniz bu gıdalar kansere sebep olabilir. 

İşte kansere sebep olan on dört besin...

GDO'lu gıdalar

Mısırı çok severek tüketiyoruz, sokak satıcılarından közde mısır alarak hayatımızın hatasını yapıyoruz. GDO içerikli gıdalar sadece yek halde değil başka yiyeceklerin içinde de karşımıza çıkabiliyor ancak GDO'lu gıdalar, kansere direkt sebep olan çok tehlikeli yiyeceklerdir.

Konservedeki tehlike

Depolanması açısından tehlike oluşturan konserveler, alüminyum kutularda bulunduğu için bisfenol-A veya kısaca kansere sebep olan BPA ile kaplı olmaktadır. Domates gibi asit oranı yüksek olan gıdalar konserve kutusunda bir zehre dönüşüyor.

Cips yemeyin

Kilo yapan ve yendiği gibi suratta bir sivilceye sebep olan cipsten vazgeçmek çok kolay değil. Ancak kanser yaptığını öğrenenler artık paketinin yanına bile yaklaşmıyor. Yüksek ısıda ve yağda pişen cips, içinde sigarada da bulunan akrilamide maddesini barındırır. 

Somon

Amerikan menşei bir araştırmada belirlenene göre çiftliklerde yetişen somonlar pestisit, kimyasal, antibiyotik ve diğer kanserojenleri barındıran maddeler ile besleniyor. Pazarda satılan somonların ise yüzde altmışı çiftlik somonu...

Mısır patlatmaya üşenmeyin

Mısır zaten GDO'lu bir gıda olmasıyla kanserojendir. Ancak marketlerde satılan mikrodalgada hızlıca patlatılan mısırların torbalarında perflorooktanoik asit (PFOA) adlı bir kimyasal madde var. Bu madde ise böbrek, mesane, karaciğer, pankreas ve testis kanserlerine yol açmakta.

Her gün yiyoruz...

Tütsülenen etler kanser yapıyor. Hamburger, sosisli sandviç, sosis gibi pek çok gıda da tütsülenerek üretiliyor. Kanser riskini yüzde yirmi iki oranında arttıran bu gıdalardan uzak durun.

Şekerden hiçbir farkı yok

Yapay tatlandırıcılar, kilo alımını yavaşlatmak için kullanılsa bile aslında şekerden bir farkı yok. Verdiği zararlar ile kansere neden oluyor.

Alkol kanser yapıyor

Aşırı miktarda alkol tüketimi ağız, yemek borusu, karaciğer, kolon, rektum ve meme kanseri için riski arttırıyor. 

Organik değilse meyve sebzelere dokunmayın

Sağlıklı kalabilmek adına meyve ve sebze tüketmek isterken kansere yakalanabilirsiniz. Organik olmayan meyve ve sebzelerde Atrazin maddesi vardır ve bu madde suda yıkanarak da çıkmıyor. 

Salamura besinler kanser yapıyor

İçinde bulunan yoğun nitratlar veya nitritler, tuz ve sirke kombinasyonu ile birleşince ortaya kanserojen bir madde çıkıyor. Bu nedenle bol tuz barındıran bu gıdaları tüketmeyin.

Çayı kaynatmayın!

Düzenli olarak aşırı sıcak içecek tüketimi boğaz kanserine neden oluyor. Bu nedenle 65 derece olarak açıklanan yüksek ısıdaki içecekleri ılıtarak tüketin. 

İlgili Haberler