Bu yiyecekleri mikrodalga fırından uzak tutun sakın tekrar ısıtmayın yoksa..

Bu yiyecekleri mikrodalga fırından uzak tutun sakın tekrar ısıtmayın yoksa..

Mikrodalga fırın hayatımızı kolaylaştırıyor gibi gözükse de bazı yiyeceklerin mikrodalga fırında ısıtılması hayati tehlikelere yol açabilir! O yüzden bu yiyecekleri mikro dalga fırından uzak tutmalısınız

Mikrodalga fırınlar gerçekten büyük bir kolaylık. Saniyeler içerisinde bir yemeği ısıtmak mümkün olabiliyor. Ancak bazı yiyecekleri mikrodalga fırında ısıtmak hele bir de o yemek eski bir yemekse tehlikeli olabiliyor.

Bu yüzden uzmanların uyarılarına kulak verip bazı yiyecekleri mikrodalga fırında ısıtmamak gerekiyor.

Listedeki yiyecekleri eğer sizlerde ısıtıyor ve bu hataya düşüyorsanız derhal vazgeçmelisiniz. Aksi takdirde büyük sağlık problemleriyle karşılaşmanız mümkün olabilir.

Zehirlenebilir hatta yoğun bakımlık bile olabilirsiniz. Peki mikrodalga fırından uzak tutulması gereken yiyecekler nelerdir?

Besin değeri çok yüksek olan pancar yemeği 

Pancar yemeğini mikrodalga fırında ısıtmanız tehlikelidir. Bunun nedeni ise pancar içerisinde nitrar bulunur ve ısıtılması önerilmez..

TAVUK ISITILMAZ..

Tavuk yemekleri de mikrodalga fırında ısıtılmamalıdır bunun nedeni ise Ulusalpost'un edindiği bilgilere göre tavuk yemekleri yeniden ısıtıldığında protein birleşimi değişir ve çok ciddi bir şekilde sindirim sorunları ortaya çıkarır. Bu yüzden eğer tavuk kalmışşsa ısıtmak yerine ondan salata yada sandviç yapınız..

PATATES ISITILMAZ!

Patates yemekleri de mikrodalga fırında yeniden ısıtılmamalıdır. Tekrar ısıtılan patatesler tat kaybeder ve besin değeri de uçup gitmiş olur.

MANTAR YEMEĞİ ISITILMAZ

Fotoğraftaki mantar yemeğini görüyorsunuz bazı utanmazlar haberlerimizi sitemizden çalarken Ulusalpost'u kaynak vermediği gibi özel fotoğraflarımızı da çalıyorlar. Haklarında gerekli yerlere başvuruyoruz bunu da hatırlatırken mantar yemeğinin de ısıtılmaması gerekiyor. Eğer mantar yemeği yaptıysanız derhal tüketmeniz en yararlısı olacaktır.

Çünkü mantar yemeği yeniden ısıtılırsa sindirimi zorlaştırır ve karında şişme meydana getirebilir. 

KEREVİZ ISITILMAZ

Kereviz yemeği de yeniden ısıtılmaması gereken yiyecekler arasındadır. Kereviz yeniden ısıtıldığında kanserojen nitrosaminlere dönşen nitratlar içerebilir.

ISPANAK ISITILMAZ

Ispanakta tekrar ısıtıldığında besin değeri yok olur bununlar birlikte tıpkı kereviz gibi nitrosaminlere davetiye çıkarır. Bu yüzden taze tüketin

YUMURTA ISITILMAZ

Yumurtayı tekrar ısıtırsanız hem besin değeri gider hem zehirlenmeye davetiye çıkarır hemde toksik hale gelir.

PİRİNÇ PİLAVI ISITILMAZ

Yeniden ısıtacağınız pirinç pilavı zehirlenmeye yol açabilir. Nedeni ise bakteri sporlarının piştikten sonra bile pirinçte bulunmasındandır

Bu yüzden tek seferlik pirinç yapıp aynı gün içinde tüketmeniz sağlığınız için çok daha faydalı olacaktır.

Evet listedeki bu yiyecekleri mikrodalgadan uzak tutmalı dostlarınızı bu içerikten haberdar etmek için paylaşmalısınız..

İlgili Haberler