Bu yöntemler sayesinde Kaybettiğiniz Kilolarınızı Tekrar Almayın!

Dr. Gönül Ateşsaçan, kaybedilen kiloların tekrar alınmaması konusunda önerilerde bulundu.

Bu yöntemler sayesinde Kaybettiğiniz Kilolarınızı Tekrar Almayın!
Yayınlanma Tarihi : 30 Kasım 2020 23:22

Dr. Ateşsaçan, ‘’Yaşadığımız duygusal anlamdaki travmanalar bedenimizi değiştirir. Doğal olarak herkesin şişmanlığı da kendine özgü bir durumdur. Peki, sizin şişmanlık nedeninizi öğrenip, onu çözmek ister misiniz? Kilo kaybedip yeniden alıyorum, zor kilo kaybediyorum. Belirli bir kilonun ardından kilo veremiyorum. Az yemek yesem dahi bir türlü zayıflayamıyorum.

Metabolizmam yavaş çalışıyor, ne yaparsam yapayım olmuyor. Kalçalarım fazla geniş, her şeyi denedim yine de olmuyor diyorsanız burada önemli olan kolay ve kalıcı olarak vermektir. Sağlıklı bir şekilde beslenip, bol sıvı tüketirken, egzersiz yapılması ve en önemlisi de işin en önemlisi olan bilinçaltını zayıflatmak’’ ifadelerini kullandı.

‘’Kilo etrafınızda bir duvar gibidir’’ ifadelerini kullanan Dr. Gönül Ateşsaçan şu şekilde konuştu:

‘’Duvarda neler var, bakalım isterseniz: Öfke, utanç, kızgınlık, haksızlık, küçümseme, baskı, kurban olma, değersizlik? Peki sizdeki bunlardan hangisi? Ne zamandan beri kilolu ve şişman olduğunuzu düşünün bakalım. Daima bu şekilde kilolu muydunuz? Doğum yaptıktan sonra? Ergenlikten sonra? İşinizdeki değişiklikten sonra? Çocukluktan beri? Menopoza girdiğinizden sonra? İşinizden ayrıldıktan sonra? Sevgiliniz tarafından aldatıldıktan sonra? Eşinizden ayrılınca? Anneniz ve babanız ayrıldıktan sonra?

Zamanını hatırlamıyorsunuz. Gereğinden fazla sağlık beslendiğinizde bedeninize adeta korku yayılır, sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenirken de vücudunuza sevgi hakimdir. ‘’Kilo vermek sorun değil fakat geri almak oldukça hızlı ve kolay oluyor.’’ diyorsanız, unutmamalısınız ki önceki diyetlerde, korkunun yerini sevgi alamamış demektir. Siz sadece diyet yapmışsınız! Sevgi beden hakim olduğunda kilo verdiğinizde tekrar kilo almazsınız, bedeninizle olan ilişkiniz bozulmaz ve kaybettiğiniz kilonuzu tekrardan almazsınız.

Ne yazık ki Diyet = Kilo almaktır. Olumsuzluklar ve kısıtlamalar bilinçaltı tarafından algılanmayacaktır. Olumsuz olanı bilinç altı parçalar ve anlamsız bir hale gelir. Örnek olarak kilolu birine, ‘’yeme kilo alacaksın’’ şeklinde söylerseniz o kişi yeme komutunu almaz, sadece kilo’yu yaşamında var edecektir.

Doğru olanı ise ‘’Sağlıklı besleniyorsun sen ve her geçen gün daha da inceliyorsun’’ şeklinde söylerseniz, olumlu telkinden dolayı kolayca kilo verebilir. Niçin Yemek Yeriz? Yemek yeme, mutlu eder, bağımlılık yapar, uyuşturucu etki oluşturur! İçimizdeki boşluğu doldurur, güven ve rahatlık verir.

Tükettikleriniz organik, az pişmiş, tazeyse ve öğün saatinde tüketildiyse sorun yoktur, kısacası doğru saatte ve gerçek besin ise sorun yoktur. Çok yemek yeme kendinize yaptığınız bir şiddettir. Sindirim sistemi çalıştığı zaman tüm sistem yorulur; dolaşım, sindirim, tiroid, safra kesesi, pankreas ve karaciğer hepsi yorulur.

Yemekten yedikten sonra kalp hızlanır. Pankreas çalışır ve kan şekeri düşer uyku hali ve hafif üşüme olur. Sindirim, vücudu en çok yoran faaliyet durumundadır. Yemek yedikten hemen sonra bu nedenle koşulmaz ve yürünmez. Bu duruma son vermek, sizin hatta bilinçaltınızın elinizdedir.’’

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz.

ULUSALPOST- FOTOĞRAF : İHA

İlgili Haberler