Bugün ne pişirsem diyenlere hazır lavaştan yalancı lazanya tarifi yapımı oldukça basit

Canı lazanya çekenlere ancak uğraşmak istemeyenlere yapımı son derece kolay bir tarifimiz var. Şimdiye kadar tarifi kime verdiysem deneyip tadına bayıldı. Eminim sizlerde bayılacaksınız..

Bugün ne pişirsem diyenlere hazır lavaştan yalancı lazanya tarifi  yapımı oldukça basit
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2021 06:50

Tesadüfen internette dolaşırken bir tarif karşıma çıkmıştı. Nasıl olur acaba dedim ? Yaptım oldu da.. Kimisi buna Kayseri yağlaması diyor ancak bana lazanya tadı verdi :)

O yüzden ben adını yalancı lazanya koydum :)

İlk olarak efendim size malzemelerimi vereyim:

Yarım Kilo yeni çekilmiş dana kıyma

Karabiber

Pulbiber

Tuz

Yeşil Biber 2 adet

Kırmızı acı biber 2 adet

Acı biber salçası

Domates salçası her biri 1 kaşık. Baharatlar ise isteğinize göre

1 orta boy soğan 

6 adet Lavaş

Yoğurt - Üzeri için - Sarımsaklı isteğe göre

İlk olarak bir güzel biber ve soğanlarımızı kıyma ile birlikte kavuralım. Ardından iyice bu kavurma işlemi bittikten sonra bir tepsi veya geniş bir tabağa bir adet lavaş serelim. Tepsi daha mantıklı olacaktır.

Sonrasında tepsiye sermiş olduğumuz lavaşa hazırlamış olduğumuz kavurmadan yayacak şekilde üzerine ekleyelim ve iyice yaydıktan sonra  1 adet lavaş daha kapatalım. Sonra yine hazırladığımız malzemeden ekleyelim ve üzerini lavaşla kapatalım. Bu işlem bütün lavaşlar bitene kadar devam ettirilecek. Sonrasında ise dilimleyelim hazırladığımız bu lavaşlı lazanyamızı :))) Kek dilimler gibi. Ve her bir dilimin üzerine hazırlamış olduğumuz yoğurdu yayalım. Sonrasında afiyetle yiyelim :)))

Adına yalancı lazanya verdiğim bu eşsiz tarifi izlediğim yemek tarifindeki hanımefendi Kayseri yağlaması diye tanıtıyordu :))) 

Afiyet olsun

İlgili Haberler