Bundan 1 fincan içerseniz bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz üstelik tamamen o sorunu önlüyor ve..

Bundan 1 fincan içerseniz bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz üstelik tamamen o sorunu önlüyor ve..

Sağlığınız için bağırsak temizliği büyük önem taşır. PEKİ doğal yollardan nasıl temizlenir? Bilmeniz gereken detaylar...

Bağırsaklarımız vücudumuzun ikinci beynidir. Bağırsak sağlığımızın korunması demek sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz demektir.

Peki ne yapmalıyız? Bunun için bazı doğal yöntemler var.

Bağırsaklar insan vücudundaki tüm atığı toplamakta ve vücudu bu atıklardan kurtarmaya yaramaktadır. Ulusalpost'un haberine göre bağırsaklar temiz tutulmadığı takdirde ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bağırsakları temiz tutmak işte bu yüzden çok önemlidir. Doğal yollardan bazı bitkilerin bağırsakları temizlediği denemelerle ortaya çıkmıştır.

Halk adıyla bilinen Kutsal Kabuk bitkisinin bağırsakları temizlediği ortaya çıkarılmıştır. Bu bitkinin içerisindeki antrakinon adı verilen bileşenler bağırsak hareketlerini hızlandırmaktadır.. Tuvalete gitme süresini kısaltan bu bitki ayrıca sindirim sistemini de düzenlemeye yardımcı olmaktadır..

Bir başka iyi gelen bitki ise Karnıyarık otudur. Hindistan ve İran'a özgü olan bu bitkinin bağırsakları kısa sürede temizlediği ortaya konulmuştur.

Türkiye'ye özgü bir bitki ise sinamekidir. Sinameki bağırsak sağlığına iyi geldiği gibi aynı zamanda da zayıflamaya yardımcı olur. Doku sağlını koruyan bu harika bitkiyi ölçülü kullanmanızda yarar vardır fazla kullanımı kesinlikle önerilmez.

BAĞIRSAK SAĞLIĞI İÇİN BU YİYECEKLERİ TÜKETİN

Bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri desteklemek için mutlaka yoğurt tüketmelisiniz. Kefir ve kombu çayı ile lahana turşusu da bağırsak sağlığı için faydalı besinlerdendir..

Sinameki Çayı nasıl yapılır?

Zayıflatması ve bağırsakları temizlemesiyle bilinen Sinameki çayının tarifi oldukça basittir. Yapmanız gereken cezvede suyu kaynatmak ardından ocaktan almak. Cezve içine sinameki yapraklarını ekleyip kapağını kapatın. 10 Dakika kadar demlemeye bıraktıktan sonra rahatlıkla içebilirsiniz. Bu çay tarifiyle 1 gecede bağırsaklarınız üzerindeki olumlu etkisini görebilirsiniz..

KAYNAK:ULUSALPOST-AKTİF LİNK VERMEDEN ALINTI YAPILAMAZ - YAPANLAR HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILIR