• BIST 102.358
  • Altın 229,749
  • Dolar 5,3099
  • Euro 6,0212
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

"Bunların bedelini çok ağır ödeteceğiz"

"Bunların bedelini çok ağır ödeteceğiz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir helikopterimiz düşürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir helikopterimiz düşürüldü. Biz bunların bedelini çok daha ağır ödeteceğiz. Belki bizim bir helikopterimiz gidecek ama onlar bunun bedelini misli ile değil, kat ve kat fazlasıyla ödeyecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda yapılan devir teslim törenini hatırlatarak, “Görevi devralan Bayram Şenocak kardeşimi tebrik ediyorum. İl Başkanlığı görevini devreden Selim Temurci kardeşime de hizmetleri için teşekkür ediyorum. Selim kardeşimizle farklı alanlarda birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Yeni il Başkanımız Bayram Şenocak da görevi devralan Selim Temurci gibi gençlik kollarından yetişerek buralara gelen bir kardeşimiz” diye konuştu.

AK Parti’nin siyasette gençlerin önünü açtığını ifade eden Erdoğan, “AK Parti kadar gençlerimizin siyasete katılmasına önem veren başka bir siyasi hareket tanımıyorum. Ak Parti kurulduğunda 18 yaş seçme yaşı idi. Seçilme yaşı 30 idi. Biz seçilme yaşını önce 25, sonra da 18’e indirmek suretiyle seçme ve seçilme yaşı yasal hale gelmiştir. Türkiye’de gençliğe ufuk açan, yol veren, parlamentoda genç dimağların yer almasını sağlayan siyasi hareket AK Parti hareketidir. AK Parti bir davadır ve bu davanın yükünü çekecek gençlere ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

“STK’LARA OTURANLAR İLANİHAYE BURADA KALAMAYACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, STK’larla ilgili yeni bir düzenlemenin yapılacağını belirterek, "Şehrin taşıyıcı sütunları olarak gördüğümüz STK’larımız. Bunlarla da yoğun ilişki halinde olacağız. Yeni bir hazırlık var. Bu hazırlıkla Türkiye’de odalar birliği, aynı şekilde tabipler birliği, buna benzer pek çok STK’lar kanunla kurulmuş olanlar. Bunlar yeni bir düzenleme ile yeni bir şekil alacak. Bu STK’lara oturanlar ilanihaye burada artık kalamayacak. Her düşünce grubu kendi STK’sını kurar ve o STK’sı ile yola devam eder. Daha şeffaf ve daha yayılmacı bir anlayışla STK’ların oluşması süreci başlayacak" dedi

Metin Feyzioğlu: TBB'nin her söylemi her zaman milli olmuştur

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, 'Türkiye Barolar Birliği'nin her söylemi, her uyarısı, her duruşu, her zaman milli olmuştur' dedi

Feyzioğlu, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinden yana olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanının da aynı hassasiyetle, Türkiye Cumhuriyeti devletinden ve Türk milletinden yana taraf olan kurumları; kendi gibi konuşmadığı, kendi kelimelerini kullanmadığını ve hatta etrafında kendisini uyaracak bir kişi kalmamışken en milli hislerle uyardığı için suçlamaktan vazgeçmesini bekliyoruz, diliyoruz."

"TÜRKİYE' KELİMESİ TÜRK MİLLETİNİN KALBİNE KAZINMIŞTIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış bilgilendirdiğini savunan Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği'nin milli duruşu, Türk milletince bilinmektedir. Türkiye Baroları Birliği'nin ismindeki 'Türkiye' kelimesi Türk milletinin kalbine kazınmıştır. Kimse silemez onu" ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Aynı şekilde hukukçular kendi barolarını oluşturur, faaliyetini sürdürür. Ondan sonra da gelip oraya çöreklenme diye bir şey olmaz." şeklindeki sözlerini hatırlatması üzerine Feyzioğlu, şunları söyledi: "Yanlış bilgilendirme. Türkiye Barolar Birliği ve barolar, Türkiyenin en demokratik şekilde seçilen yapılarıdır. Tamamen yanlış bilgilendirme. Biz başka yapılara hiç benzemeyiz. Siyasi partilere hiç benzemeyiz. O, siyasi partilerde var, bizde yok."

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim