Burçlar Dünyası

Burçlar Dünyası

Herkes en azından bir kez burcunun özelliklerini okumuştur.

Okuduğunuz anda burcunuzun özelliklerinin karakterinizle ne kadar yakından alakalı olduğunu düşünüp, hayretlerinizi gizleyemezsiniz. Bugün astroloji  bilim dalı olarak burçlar konusunu ele alan geniş bir dalı ifade ediyor. İnsanların günlük burç durumlarını, burç yorumlarını ele alıyor. Bakıldığında bir kitle bu yorum ve gündelik burç özelliklerine itibar etse de, diğer bir kitlemiz bunların verimsiz bir takım uydurmalar olduğunu düşünüyor.

Sanıyorum bu ön yargıların sebebi de hayatta sahip olunan güvensiz ilişkilerin ve sürekli negatif badireler içerisinde geçen hayatın var ettiği bir geri çekilme. Ama bu durumu değiştirmek adına burçların özelliklerine kulak verilmesi halinde, mevcut durumdan kurtulmaya yarayacak kişisel gelişim tüyolarına sahip olunabilir.

Burçlar nedir?

İnsanların doğum anlarında güneşin hangi pozisyonda olduğunu gösteren bir ifadenin adıdır. Herkesin doğum gününde ve anında güneşin duruma farklılık arz eder. Bu farklılıkların insan karakter ve meziyetlerinde etkili olduğu varsayılır. Bu konu bilimsel olarak da az çok tespit edilmiş bir durumdur. Ancak sadece karakter ve kişilik analizinde güneşin durumunu baz almak, iyi sonuçlar elde etmemizi engeller. Çünkü insan karakter ve yapısını etkileyen bir etmenin sosyolojik olarak varlığından haberdarız. Burçlar ise sadece güneşin konumuna göre karakter analizi yapar. Bu analizler insanlara tavsiye niteliğinde yol gösterici ve kendilerini tanıyıcı birer tılsımdır. Günlük burç özelliklerinizi takip ettiğiniz zaman, ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiz.

Burç yorumları insanların kendi hayatlarına ışık tutma noktasında birer istişare kanalıdır. Kendi burcunuzu iyi bir şekilde tanıdığınızda, karakter ve yapınız hakkında geniş bilgilere daha iyi sahip olabilirsiniz. Bu hayatta yapacaklarınızı daha doğru ve isabetli bir şekilde yerine getirmenize sebep olabilir.