Burçlar ve Astroloji

Burçlar ve Astroloji

Evrende hareket ve değişim içinde olan her şeyin burçlar alanında yani astrolojik bir yansıması vardır.

Gezegenlerin ve yıldızların hareketleri yeryüzünde insanları ve doğayı etkilemektedir. Diğer bir ifadeyle, “Yukarda ne olursa aşağıda da aynısı olur”. Bu değişimler insan hayatını olumlu yönde etkileyebilir, ancak gezegenlerin ve yıldızların ters hareketleri yeryüzünde depre, yangın, sel, kasırga gibi doğal afetlere sebep olarak insan hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. İşte böyle durumlarda astroloji, insanların yardımına koşarak bu tür olayların ve durumların önceden habercisi olur. Günümüzde birçok insan burçlara inanmadığını söyleyip astrolojinin doğruluğundan şüphe duysa da, öngörülen bilgilerin doğruluğu ortaya çıktığı sürece hergün binlerce insan bu düşüncesini değiştirmektedir.

Burçlar, bireylerin kişisel yaşamı ile ilgili bilgiler sunacaktır. Doğum anından itibaren başlayan horoskop, insanların geçmişi, bugünü ve geleceği ile ilgili haber verir. İnsanlar hem kendileri ile ilgili hem de yeni tanıştıkları insanlar ile ilgili bilgi edinmek amacıyla astrolojiye başvurabilir. Birçok insan burcunun özelliklerini taşımaktadır ve bir kişinin burcu öğrenildiğinde onun hakkında genel bir kanıya varılabilir. Ancak bu yeterli olmayacaktır. Yükselen burç dediğimiz, kişinin doğum saatine göre değişen burç da en az ait olduğu burç kadar önem taşır. Bu nedenle bir insan hem ait olduğu burca hem de yükselen burcuna göre değerlendirilmeli, anlaşılmaya çalışılmalıdır.

Astroloji insanlara, ait oldukların burçların günlük burç yorumlarını, haftalık burç yorumlarını, aylık burç yorumlarını ve yıllık burç yorumlarını sunarak onların hayatını kolaylaştırmaktadır. Geleceği konusunda endişeleri olan, hayatına yön vermekte zorlanan, işlerini bir türlü yoluna sokamayan kişiler özellikle bu burç yorumları sayesinde gelecek fırsatlara kapılarını açabilir, akıllıca verilmiş kararlarla mutluluğa ve huzura bir adım daha yaklaşabilir.