• BIST 86.796
  • Altın 248,794
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 24 °C

Burhaniye’de Çocuk Korosu Kuruluyor

Burhaniye’de Çocuk Korosu Kuruluyor
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Eğitim Sen Burhaniye temsilciliğince, 7-14 yaş grubu çocuklarla "Umudumuz Çocuklar" adlı koro çalışmaları başladı.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Eğitim Sen Burhaniye temsilciliğince, 7-14 yaş grubu çocuklarla "Umudumuz Çocuklar" adlı koro çalışmaları başladı. Temsilcilik yönetim kurulu üyesi Zeki Kabalcı'nın refakatinde ve Müzik Öğretmeni Nevim Yücesoy'un katkısıyla yapılan çalışmalara çok sayıda çocuğun katılımı gözlendi.

Öğretmen Fahrettin Ergüven ve Zeki Kabalçı'nın müzikleri eşliğinde yapılan çalışmalarda; doğa, umut, evrensel insani ve ahlakı değerler temalı parçalar seslendiriliyor. Eğlenceli bir ortamda çocukların eğlenerek öğrenmelerinin sağlanmaya çalışıldığı etkinlikle, Burhaniye'de eksikliği hissedilen çocuk korosu oluşturuluyor. Çalışmaların çok olumlu gittiğini anlatan Eğitim Sen Baş temsilcisi Mahmut Akgök, "Burhaniye Eğitim Sen Temsilciliği olarak üye arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde, Burhaniye'de bir çocuk korosunun oluşturulması düşüncesi öne çıktı. Çocuklarımızın serbest zamanlarının çok verimli bir etkinlikle ve onları hem eğlendirecek ve hem de öğretecek bir içerikle böyle bir çalışma yapmayı kararlaştırdık. Sendikamız üyesi öğretmen arkadaşlarımızın fedakarca sorumluluklar üstlenmeleri bizleri bu çalışmayı yapmaya daha da cesaretlendirdi. Çocuklarımızın kendilerini ifade edebilecekleri, kişilik gelişimlerine olumlu katkıda bulunacak bu çalışmayı çok önemseyerek başlattık. Bu hafta çalışmanın ikincisini yaptık. Çocuklarımızın katılımının yüksekliği ve onların gözlerinde gördüğümüz mutluluk kıvılcımları bizi bu çalışmanın süreklileştirilmesi konusunda kararlı hale getirdi. Şimdilik planlanmış bir amaç tanımlamadık, ancak çalışmanın seyrine ve koronun olgunlaşma sürecine göre ileriki aylarda hem Burhaniye'de hem de diğer ilçelerde İlçe temsilciliklerimizin katkılarıyla çeşitli konser planları oluşturmayı düşünüyoruz. Çocuklarımızın dayanışma, birlikte iş yapabilme becerisi, hoşgörülülük, sevgi ve samimiyet gibi becerileri kazanması temel hedefimiz olacaktır. Profesyonel manada çok büyük başarı beklentilerimiz olmamakla birlikte, müzik konusunda da olabildiğince kaliteli bir çalışmayı arkadaşlarımızın emekleriyle gerçekleştireceğimiz kanaatindeyim".dedi. Her hafta Cumartesi günleri yapılacak çalışmalar, sendika binasında saat 14-16 arasında gerçekleştiriliyor. Bina kapasitesi ve olanaklar ölçüsünde yeni başvurulara da açık olan çalışma Burhaniye'ye yeni değerler katma iddiasında.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim