• BIST 96.142
  • Altın 241,084
  • Dolar 5,8753
  • Euro 6,5757
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 21 °C

Bursa'da Gemlik Gübre Grevi 34. Güne Girdi

Bursa'da Gemlik Gübre Grevi 34. Güne Girdi
Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve Genel Sekreter Ahmet Kabaca, Gemlik Gübre'de devam eden grevle alakalı açıklamalarda bulundu.

Bursa'da Gemlik Gübre'de başlayan grev 34. gününe girdi.

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve Genel Sekreter Ahmet Kabaca, Gemlik Gübre'de devam eden grevle alakalı açıklamalarda bulundu. Fabrika önünde yapılan açıklamada konuşan Genel Sekreter Ahmet Kabaca, "Grevimizin 34. günü. Greve başlamadan masa başında bitirmeye gayret ettik. İşveren masada bitirmemeyi hedef haline getirdi. Beş ayda iki toplantı yapabildik. Bunlarsa da mesele çıkarılmaya gayret gösterildi. "Asla grev yapamazlar" diye işçiyi bölmek, sözleşmeyi olumsuz şekilde bitirmek istiyorlardı. 34 gündür petrol iş üyesi arkadaşlarımız ile grevdeyiz. Grevin nasıl yapılacağını tüm Türkiye'ye gösterdik. İstediklerimiz gerçekleşene kadar da grev devam edecek. Grev gerekirse sonsuza kadar sürecektir. İşveren sözleşmeyi bitirmeye yönelik çaba sarf etmiyor. Biz sözleşmeyi bitirmeden yanayız. 80 üzerinde madde olan taslağımız var. Biz beş ay müzakere ettik. Müzakerelerde hiç bu maddeler konuşulmadı. Grev dışı çalışanlardan belli sayı belirlenecekti. İşveren 240 kişiyi belirtmiş. İtiraz ettik. İtirazımıza karşı durdular. Grevi kendileri yaptırmak zorunda kaldılar" dedi.

Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar ise, "Bugün değişen bir şey yok. İki ay bizimle görüşmeyen işveren ile karşı karşıyayız. Biz greve çıkmadık. Bizi greve işveren mecbur etti. Birtakım bahanelerle biz görüşmemişiz gibi anlatıyor. Biz doğru müzakerenin içinde olmaya devam edeceğiz. Grev haktır ve sonuç itibari ile araçtır. İşverensen muhatap alıp görüşeceksin. İçeride daha çok işçi istemişlerdi. İçeridekiler sadece adımıza nöbet tutabilirler. İçerideki arkadaşlar üretim yapmayacak. Grevde üretim yapılamaz. İşveren olayı sabote ediyor. Samimiyseniz gelin masada görüşelim. Buradan sesleniyorum; Petrol-İş bütün grevlerini başarı ile tamamlamıştır. Gemlik Gübre'de de başarılı olacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim