Burun estetiğinde doktor seçimine dikkat

Burun estetiğinde doktor seçimine dikkat

En çok tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesi olan burun estetiği ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında doktor seçimi geliyor.

Burnun yeniden şekillendirilmesi ve yeniden boyutlandırılması için burun estetiği yaptırma kararı alan hastaların özellikle doktor seçimine özen göstermesi gerektiğine dikkat çeken Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın, ‘’Nasıl her ressamı beğenmiyorsak, her şairin şiirini ya da bestecinin müziği sevmiyorsak, burada da aynısı söz konusu. Burun estetiği yaptırmayı düşünenler, sanatını sevdikleri bir cerrahı seçmeliler çünkü burun estetiğinde sanat konuşur’’ dedi.


SANATSAL BAKIŞ AÇISI
Yüzde ilk dikkat çeken noktalardan birinin burun olduğunu belirten Sarıaltın, ‘’Burun, görevi ve estetik görüntüsü önemli olan bir organdır. Burun estetiği ameliyatları, burunda küçültme, büyültme, burun deliklerini küçültme, burun kemerinin giderilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi gibi bir dizi estetik sorunlara odaklanır. Ayrıca bu estetik müdahaleler yapıldığında nefes alma sorunu ve gözaltı morlukları gibi sorunlar da kendiliğinden çözümlenebilir’’ diye konuştu. Yüz ile orantısız olan burunların, kişileri mutsuz, kendine güvensiz hale getirebildiğini de vurgulayan Sarıaltın, ‘’ Tüm bu kusurların giderilmesi için anatomi bilgisinin yanı sıra zaten sanatsal bir bakış açısı şarttır. Hasta çıkan sonuçtan ancak bu şekilde mutlu olur” ifadelerinde bulundu. 


BURUN ESTETİĞİ ADAYLARI
“Yüz kontürüne uygun büyüklükte olmayan burunlar, kemerli burunlar, burun köprüsünde sorun olanlar, burun ucu düşük ya da geniş olanlar, burun de
liklerinde darlık ya da genişlik, burun merkezinde çarpıklık olanlar ve hatta bir önceki burun estetiği operasyonundan memnun kalmayanlar, burun estetiği için uygun adaylardır” diyen Sarıaltın, operasyona karar verdikten sonra doktor seçimi için mutlaka çok iyi araştırma yapılması gerektiğinin altını çizdi.

İHA