Büyük bir kolaylık daha E-Devlet üzerine ekleniyor Bir dakikada yapabileceksiniz çile tamamen bitti ve..

Türkiye'de kullanımda olan E-Devlet uygulaması vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaları tek tek devreye koymaya devam ediyor. Muhteşem bir yenilik daha!

Büyük bir kolaylık daha E-Devlet üzerine ekleniyor Bir dakikada yapabileceksiniz çile tamamen bitti ve..
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2021 12:00

E-Devlet Başladığı Günden itibaren vatandaşların işlerini kolaylaştırıyor. Eskiden düşününse Diploma bilgilerinizin E-Devlet üzerinde olabileceğini hayal edebilir miydiniz?

Veya Mirasçılık belgesi..

Veya Adli Sicil kaydı çıkarabileceğinizi. Bu işlem için Adliyeye gitmeniz gerekiyordu. Belki de çok uzakta eviniz adliyeye..

Nufüs Kayıt örneği almak için Nüfusa gitmeniz gerekiyordu...

Borcunuz olup olmadığını öğrenmek peki bu mümkün müydü?

Elbette değildi. Kuşkusuz E Devlet uygulaması bir çok kolaylığı beraberinde getirdi. Son yapılan yenilik ise gerçekten herkesi sevindirecek türden bir yenilik oldu

Bu harika gelişmeyi Milliyet gazetesi duyurmuş:

Milyonlarca vatandaşın, internet, telefon, sabit hat gibi abonelik sözleşmelerinin iptali konusunda yaşadığı çile sona eriyor. Vatandaşlar, “abonelik sözleşmesinin ancak işletmecinin faks numarısına imzalı olarak gönderilmesi” uygulamasını TBMM’ye şikayet etti. TBMM, konuyu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTİK) iletti. BTİK, Meclis’e gönderdiği yazıda, kurum olarak fesih taleplerinin her şartta alınabilmesi için yürütülen çalışmanın tamamlanması ile abonelik iptallerinin artık e-Devlet üzerinden yapılabileceğini belirtti.

Sizce de güzel bir gelişme değil mi? Anlaşılan o ki - E-Devlet uygulaması bir çok alanda güzel işler yapılmasını sağlayacak gözüküyor..