• BIST 99.384
  • Altın 221,436
  • Dolar 5,3620
  • Euro 6,0913
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 13 °C

Büyükşehir’den Hayvancılıkta Önemli Adım

Büyükşehir’den Hayvancılıkta Önemli Adım
Büyükşehir Belediyesi tarafından, Beydeğirmeni Toplu Besi Bölgesinde yapılacak olan yatırımlar hakkında çalıştay düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Beydeğirmeni Toplu Besi Bölgesinde yapılacak olan yatırımlar hakkında çalıştay düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan Beydeğirmeni Toplu Besi Bölgesi Projesi Çalıştayı'na Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in yanı sıra, ilgili bürokratlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan, Ziraat Odaları, Ziraat ve Veteriner Fakültesi'nden akademisyenler, küçük, orta ve büyük işletmeciler katıldı.

Çalıştayda, projeyle ilgili açıklamalar yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, şehrin ekonomisini büyütmek istediklerini belirterek, "Şehirde gerek altyapı ve üst yapı gerekse kent hayatı ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Ama bir başka görevimiz de kentin ekonomik değerini artıracak projeler yapmak. Şehirde yaşayan tüm meslek gruplarına imkanlar sağlamak istiyoruz. Bu konuda Kayseri Büyükşehir Belediyesi çok tecrübeli ve Türkiye çapında da nam salmış bir şehir. Her meslek grubu için siteler yaparak işlerini geliştirebilecekleri mekanlar üretmek bizim öncelikli görevimiz diye düşünüyoruz. Çünkü bu bölgelerde bir değer ortaya çıkarılacak ve katma değer üretilecek. Tarım ve hayvancılıkla iştigal eden kesim için de bir mekan arayışı içindeydik. Bu işin en önemli kısmı olan arazi konusunu çözerek yaklaşık 5,5 milyon metrekarelik bir araziyi temin ettik. Bürokrasiyi daha hızlı aşmak için de Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş.'ye devrettik. İmar A.Ş. bir proje yaparak buradan şehrimizde hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimize parseller verecek. Spekülatif, kar amaçlı kişilere bir imkan sağlamayacağız" dedi.

Konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile yaptığı görüşmeden de bahseden Başkan Mustafa Çelik, "Sayın Bakanımız projemizi çok beğendi ve projeyi birlikte yapmak istediklerini söyledi. Ayrıca, Felahiye'de yapmak istediğimiz projemizi de açıkladım. Her iki projede de beraber çalışmayı teklif etti. Projenin son rötuşlarını yapıp yol haritamızı belirleyerek çalışmaya başlayacağız. Ama biz bilgiye önem veren bir belediyeyiz. Adım atmadan önce bu projenin tüm bileşenlerinin görüşlerini almak istedik ve böyle bir çalıştay gerçekleştirdik" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in açıklamalarının ardından tüm katılımcılar tek tek söz alarak projeyle ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Büyükşehir’den Hayvancılıkta Önemli Adım

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim