Buzdolabına bu 6 yiyecek konulduğu zaman besin değeri gidiyor Hatta Zehirlenmeye bile yol açabiliyor

Her Yiyecek Buzdolabına Konulmaz! Bu alışkanlıktan vazgeçmek gerek. Tehlikeyi pek önemsemiyoruz ama gerçekten dikkat etmekte yarar var: Sıkıntı yaşamamak adına buna dikkat etmelisiniz..

Buzdolabına bu 6 yiyecek konulduğu zaman besin değeri gidiyor Hatta Zehirlenmeye bile yol açabiliyor
Yayınlanma Tarihi : 22 Şubat 2021 14:17

Yayınladığımız bazı Sağlık bilgileri okurlarımızı kızdırıyor bazen. Biz bunları zaten biliyoruz neden yayınlıyorsunuz diye. Ancak bilmeyenler gerçekten o kadar çok fazla ki hala hastanelere gıda zehirlenmesi yaşayarak başvuranların sayısı epey fazla.

Yediğimiz içtiğimiz yiyecek ve içecekleri saklama koşulları büyük önem taşıyor. Aman çürümesin aman bozulmasın diye ne var ne yok buzdolabına atıyoruz.

Buzdolabı çürümeyi engelliyor inanışı hakim herkeste. Oysa her yiyecek buz dolabı için uygun değildir: Buz dolabına konulmaması gereken bazı yiyecekler var

Şimdi öğrendiğinizde sizde eğer arkadaşlarınızın faydalanmasını isterseniz bu bilgileri onlarla paylaşabilirsiniz:

Buzdolabının faydaları elbette inkar edilemez. Ama bu yiyecekleri buzdolabına koymak onları zehre dönüştürebilir:

TATLILAR

Bal, reçel ve çikolata gibi tatlı besinler buzdolabında organik özelliklerini yitirerek tatlarının yanı sıra reçel ve balın akışkanlığı da bozulur.

KAHVE

Buzdolabının soğuk ve nemi kahvenin hem lezzetini hem de görüntüsünü bozar.

PATATES

Emilimi yüksek bir besin olan patates durduğu ortamın kokusu ile tadı değişir. Buzdolabında bir günde fazla kalan patates bozulur fakat görüntüsü aynı kaldığında fark edemeyiz. Ancak pişirilen patates bağırsak hastalıklarının yaşanmasına sebebiyet verebilir.

SARIMSAK

Antibakteriyel etkiye sahip sarımsak sadece 2 gün boyunca buzdolabında kaldığında bakteri üretir.


DOMATES

Yıllardır herkesin yanlış bildiği bilgilerden biri domatesin bozulmaması için buzdolabıya konulması gerektiğidir. Aslında domates buzdolabıya konulunca organik yapısı soğuk havadan dolayı bozulur. Kabukları kırışan domates bakteri oluşturmaya başlar ve tüketilen bu domatesler sindirim hastalıklarına neden olur.

İlgili Haberler