Buzdolabınızdaki beş gıda ile tüm evi temizleyin! Doğal yollardan temizlik için ipuçları!

Buzdolabınızdaki beş gıda ile tüm evi temizleyin! Doğal yollardan temizlik için ipuçları!

Kimyasallar ile ciğerlerinizi tüketmenize ve uzun süre yorulmanıza hiç gerek yok. Buzdolabınızın kapağını açın ve bu beş gıdayı temizlikte kullanın. Temizlik malzemelerinden çok daha etkililer!

Temizlik malzemeleri sanıldığından çok daha fazla kanserojen madde barındırıyor! Bu nedenle artık ev temizliği için insanlar doğal olan yöntemleri tercih ediyor. Temizlik ürünlerinin yavaş yavaş zehirlemesindense buzdolabından alacağınız bir gıda maddesi ile temizliğiniz kolayca yapabilirsiniz. İşte evdeki yiyeceklerle temizlik tüyoları!

Vazolar için pirinç!

Pişirilmemiş çiğ pirinç ile vazo temizliği yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İl olarak sabunlu bir su hazırlayın ve içerisine biraz pirinç dökün. Bu karışımı da vazonuza dökün ağzını kapatıp iyice çalkalayın. Bu sayede vazonun her tarafı iyice temizlenir. 

Mikrodalga temizliğinde limon ferahlığı

Limon suyu ile birlikte mikrodalganızı çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bir kaseye limonun suyunu, kabuğunu ve biraz da su ekleyin. Üstü açık olan kaseyi mikrodalgaya alın ve üç dakika çalıştırın. Kapağı hemen açmamaya özen gösterin. Ardından temiz bir havlu yardımı alarak içini iyice kurulayın. Bakteri ve kirlerden mikrodalganızın arındığını göreceksiniz.

Banyo için greyfurt!

Büyük bir greyfurtu alın ve bıçakla ikiye kesin. Biraz kaya tuzunu serptikten sonra küvetinizi bunlarla ovalayın. Lavaboda da kullanacağınız bu taktik ile banyonuz parıl parıl parlayacak!

Bunun için yapmanız gereken şey; greyfurtu ikiye kesmek. İkiye kestiğiniz greyfurtların meyve kısmına kaya tuzunu serpin. Küvetinizi ıslatarak hazırlayın, kalan tuzunuzu da küvetin dibine serpin ve greyfurtlar ile küvetin etrafını ovalayın. Aynı şeyi lavabonuz için de yapabilirsiniz.

Tencereyi parlatmak için ketçap, ızgaralar için ise soğan!

Paslanmaz çelik ve bakır tencereler için ketçap kullanabilirsiniz. Böylece biraz ketçap sıkın ve beklettikten sonra silin ardından da durulayın. Tertemiz olacaklar!
Soğanı ise ızgaraların tellerini temizlemek için uygundur. Soğanı ortadan ikiye bölün ve bir çatala oval kısmını batırın. Sonra çatalı tutarak tellerinizi ovun. Kirlerin çıktığını göreceksiniz.