• BIST 102.054
  • Altın 260,703
  • Dolar 5,6803
  • Euro 6,3719
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 28 °C

Cabir Keskin: Mttb, Güçlü Bir Türkiye İçin ’Evet’ Diyecek

Cabir Keskin: Mttb, Güçlü Bir Türkiye İçin ’Evet’ Diyecek
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kütahya İl Başkanı Cabir Keskin, geleceğe, devlete ve millete 16 Nisan'da da sahip çıkacaklarını belirterek, "MTTB, güçlü...

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kütahya İl Başkanı Cabir Keskin, geleceğe, devlete ve millete 16 Nisan'da da sahip çıkacaklarını belirterek, "MTTB, güçlü bir Türkiye için "evet" diyecektir" dedi.

Keskin, Türkiye'nin en büyük gençlik hareketi Milli Türk Talebe Birliği 100. yılında Türkiye'nin bütün karanlık dönemlerinde olduğu gibi meşale görevini sürdürmeye devam edeceğini kaydetti.

Mevcut sistemin süregelen uygulamaları ülkeyi potansiyel krizler, koalisyonlar ve darbeler ülkesi haline getirdiğini kaydeden Cabir Keskin, "Üstelik gerçekleştirilen her darbe ülkemizin demokrasi tarihinde tamir edilemez yaralar açmış, bundan kaynaklı yaşanan krizler de ülkemizi derin uçurumlara sürüklemiştir. Son olarak 15 Temmuz'da tankların önüne yatan aziz milletimizin azmi ve kararlılığıyla başarısızlığa uğratılan alçak darbe girişimi ile daha sayamadığımız engeller ve muhtıralar. Görülmektedir ki ortada çok ciddi bir sistem sorunu vardır. Mevcut sistemin açmazları, ülkemiz üzerinde emelleri olan şer odaklar ve yerli vesayet odaklarına sivil ve askeri darbeler için cesaret vermektedir. Türkiye, yönetim sistemini değiştirme konusunda bugün önemli bir kavşağa ulaşmıştır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da milletimizin iradesinin ve kararının başımızın üstünde yeri olacaktır. Ülkemizin bu sayısız darbeler tarihinde hiçbir anti-demokratik uygulamaya destek vermediği için en ağır bedelleri ödeyen sivil kurumların başında gelen Milli Türk Talebe Birliği olarak tarihimizden aldığımız bu temiz güvenle bugün de ülkemiz için daha demokratik sonuçlar doğuracağını düşündüğümüz anayasa değişikliğini destekliyoruz. Yine, son zamanlarda gerçek yüzlerini artık saklayamaz hale gelen Batı'nın dünya kamuoyunda oluşturmaya çalıştığı algının aksine, bu anayasa değişikliğinin bir dikta rejimi getirmeyeceğinin de bilincindeyiz. Böyle bir rejime ilk karşı çıkacak olacak kurumun yine MTTB olacağının bilinmesini isteriz. Milli Türk Talebe Birliği bir asırdır olduğu gibi geleceğine, devletine ve milletine 16 Nisan'da da sahip çıkacaktır ve güçlü bir Türkiye için "evet" diyecektir" diye konuştu.(EFE)

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim