Çalışanlar ve emeklileri ilgilendiren yeni kredi duyurusu yapıldı

Çalışanlar ve emeklileri ilgilendiren yeni kredi duyurusu yapıldı

Çalışan ve emeklilerin yüzünü güldüren haber. O banka duyurdu, yüksek vade düşük faiz ile kredi fırsatı tanıdığını açıkladı. Salgın döneminde bankalar kredi musluklarını açtı, yeni kredi kampanyasını ise o banka duyurdu.

Salgın nedeniyle pek çok çalışan ve emekli ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Bu dönemde yapılan yardımların yanında yine de destek kredisine ihtiyaç duyulabiliyor. Bankalar da bu sebeplerle müşteri çekmek için kredi musluklarını sonuna kadar açtı. Emeklilere ve çalışanlara yönelik olarak kredi kampanyası duyurusunu ise Garanti Bankası yaptı. 

Emeklilere de çalışanlara da güzel haber

Garanti Bankası'nın web sitesinde yayınladığı ihtiyaç kredisi kapsamında, otuz altı aya kadar vade ile beraber yüzde 1,69 ve yüzde 2,79 arasında faiz uygulayacağını da duyurusuna ekledi. 

Emeklilerin faiz oranı...

Emeklilere özel olarak da ihtiyaç kredisi dağıttığını duyuran banka, emeklilere 1,69 faiz ile kredi vereceğini açıkladı. Bunun yanında krediye başvuru yapmak isteyen emekliler ya da çalışan vatandaşlar Garanti BBVA Mobil veya İnternet Bankacılığını kullanarak hızlıca başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Banka hangi belgeleri isteyebilir?

Krediden faydalanmak isteyenler, mobil bankacılık yerine şubeye de gidebilirler. Bunun yanında müşteriler yaptıkları başvuru sonucunda şubeye de yönlendirilebilmektedirler. Garanti Bankası resmi web sitesinde yazılana göre başvuru yapacak olan kişiden ücret bordrosu,  SGK web belgesi, gelir belgesi veya gelir yazısı talep edilebilir. Krediden faydalanmak isteyenler için müşterinin risklilik durumu değerlendirmeye alınacak.

Garanti Bankası Kredi Kullanım Koşulları

Banka, faizde, vadede ve kredi süreçlerinde ya da ücretler konusunda değişiklik yapma hakkına sahip olduğunu ve bu hesaplamalarında bilgilendirme amacıyla bir örnek olduğunu vurguladı.

Diğer yandan garanti bankasından alınan bu kredinin ödeme aşamasında borç kapanmadan maaşın başka bir bankaya ya da finans kurumuna aktarılamayacağını belirten Garanti Bankası,  kredi kullandırım ekranlarının bir ön izleme olduğunu da vurguladı. Buna göre ise kredi tutarında, vadede ya da müşteri özelinde değişikliğe gidilebilir, müşterinin şubeye yönlendirilebileceği durumlar bile ortaya çıkabilir.