• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 11 °C

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin Cizre’de

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin Cizre’de
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Şırnak'ın Cizre ilçesini ziyaret etti.

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Şırnak'ın Cizre ilçesine gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin," 16 Nisan referandumunda meclisin geçirerek bize sunduğu bu 18 madde aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihi boyunca karşılaştığımız en büyük,en kapsamlı,en kuşatıcı ve en anlamlı teşviktir."dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Şırnak'ın Cizre ilçesini ziyaret etti.Cizre Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı ve yönetim kurulu üyesi İş Adamlarından ilçenin sorunları hakkında bilgi alan Yegin,"16 Nisan referandumunda meclisin geçirerek bize sunduğu bu 18 madde aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihi boyunca karşılaştığımız en büyük,en kapsamlı,en kuşatıcı ve en anlamlı teşviktir."dedi.

Yegin,"Bir buçuk yılda Hükümetin değiştiği bir ülkede hiçbir istikrarı yakalayamazsınız ve Türkiye'de ekonomik ve sosyal olarak atılım yaptığınız yıllara baktığınız zaman hep arkasında tek başına milletin oyu ile gelmiş iktidarları görürsünüz.Yeni bir yüz yıla,yeni bir bin yıla girdiğimiz iki binli yılların başında 2002 yılında iktidara gelen bir hareketle 15 senedir Türkiye çok hızlı bir ivme kazandı ve bütün ekonomik gelişmeleri,sosyal gelişmelerini.Hastane kuyruklarından yatırım özgürlüğüne kadar bir çok alanda bu coşmayı tek başına yönetim iradesi ile yaşadı.Ben kırk yıldır yüzde kırkın üzerinde oy alan parti bir AK Partiyi gördüm.Ama 7 Haziran'da %41 oy aldığı halde bir iktidar kuramadı.Ona gitti gel kuralım dedi o yanaşmadı.Öbürü kurmak istedi öbürlerine gel dediler sen Başbakan ol dediler yeterki şunu indirelim gitmedi.Hükümet kurulamadı Türkiye'de.Kanunda seçim hükümeti zorunluluğu vardı.Seçim Hükümeti kuruldu ama bir siyasi parti ben oraya da bakan vermiyorum dedi".

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, "Türkiye'yi koalisyonlardan kurtaracak, koalisyon tartışmaları, pazarlıkları, kavgaları, belirsizlikleri ile istikrarını kaybeden. Yatırımcıyı ürküten, yatırım yapmaktan insanları korkutan. Sermayeyi kaçıran, dışarıdan gelecek olan müdahalelere karşı dayanıksız olan. Terörü destekleyen ve sevenlerin sahaya çıktıklarında Milleti ve ortalığı manipüle edebilecekleri Türkiye ihtimalini ve riskini ortadan kaldıran güçlü,millet tarafından yetkilendirilmiş ve milletin verdiği yetki ile hemen seçimin sonrasında işin başına geçecek bir hükümet modelini Türkiye'ye sunan bir sistem.Bu model Tayyip Erdoğan'a değil,Tayyip Erdoğan sonrasındaki Türkiye'ye lazım olan bir yürütme modeli.Memleketin geleceği için çocuklarımızın,bizlerin daha müreffeh,istikrarlı ve güven veren bir ülkede yaşamamız için 16 Nisan'da bu işi hep beraber sırtlayıp Evet'i getirip sandıkların içine koymak ve insanlara bu modeli doğru anlatmaktır."dedi.

Yegin ve Beraberindeki heyet daha sonra Cizre Belediyesi Bünyesinde faaliyet gösteren Sıtıya Zin Kadın Kültür Merkezini ziyaret edip,bayan kursiyerlerden ve kurum yetkililerinden kurum ile ilgili bilgi aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin,daha sonra Silopi ilçesine geçti.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim