Çamaşır Yumuşatıcısının İlginç Kullanım Alanları... Temizlikte Vazgeçilmeziniz Olacak

Çamaşır Yumuşatıcısının İlginç Kullanım Alanları... Temizlikte Vazgeçilmeziniz Olacak

Çamaşır yumuşatıcısının temizlikte de kullanıldığını biliyor muydunuz? Çamaşır yumuşatıcısını temizlik yaparken kullanırsanız bakın nasıl bir etki bırakıyor... Sadece çamaşır yıkarken kullanmayın, mucizevi bir etkisi var!

Çamaşır yumuşatıcısının hiç daha önce duymadığımız kullanım alanları mevcut. Hem yumuşatmaya hem de tozdan arındırmaya yarayan bu ürünü mutlaka temizlik rutininize ekleyin!

Temizlik gerçekten de ruha iyi geliyor. Canı sıkılan, daralan ya da strese giren kişiler etraflarını düzenleme gereksinimi duyarak biraz bile toplanma ile kendilerini iyi hissederler. Ancak de bazı durumlarda derinlemesine temizlik yapmak, uzun uzun kirleri çıkarmak gerekebilir. hem vakit alan hem de çok yoran bu durum nedeniyle herkes artık nasıl işin içinden kolaylıkla çıkabileceğini araştırmaya başladı. Bunlardan biri de sürekli tozlanan yerler ve mobilyalar...

Toza karşı çamaşır yumuşatıcısı kullanın

Toz neredeyse her gün silinmesi gereken, alerjik etken yaratabilecek bir bela... Silmekle de geçmeyen tozlar bulunuyorsa aslında ilk öneri evi bol bol havalandırmak olacaktır ancak hem çok fazla toz tutan mobilyalarınız hem de yerleriniz için aslında çok iyi bir seçeneğiniz var. Çamaşır yumuşatıcısı! Çamaşır yumuşatıcısını bir miktar suya ekleyerek yerleri silerseniz parkeler de yumuşacık olur. Tabi çizilecek ya da çürüyecek boyutta değil ancak bu etkisi sayesinde hem tozlardan hemen arınır hem de kolay kolay toz tutmaz.

Mobilyalar üzerinde etkili

Mobilyalar için ise yine yumuşatıcı döktüğünüz bir suya bez batırarak mobilyalarınızı silin. Bu şekilde hem yumuşacık mobilyalarınız olacak, hem de mis gibi kokacaklar. Ancak en iyi etkisi yine toza karşı olacak, mobilyalarınızın  üzerinden resmen sis perdesi kalkacak ve rengindeki canlılık içinizi cıvıl cıvıl yapacak.

Araba koltuklarında da işe yarıyor

Bunu sadece evdeki koltuklara değil, araba koltuklarınıza da uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde hazırlayacağınız formül sayesinde aracınızın sürekli güneş gören ve kirlenen koltuklarını tertemiz yapabilirsiniz. Çok toz tutan koltuklar rahatlayacak ve arabanızın içi ferah olacaktır. Arabalar çok fazla kirlendiği için de harika bir temizlik seçeneği olacaktır...

İlgili Haberler