Çamaşırlarınızı Yıkarken Yumuşatıcı yerine bundan Deneyin Sonuca bayılacaksınız..

Çamaşırlarınızı Yıkarken Yumuşatıcı yerine bundan Deneyin Sonuca bayılacaksınız..

Çamaşırlarınızı yıkarken doğru yıkama yöntemi nedir hiç merak etmiş miydiniz? İşte daha önce duymadığınız önemli bir bilgi

Batı ülkelerinde evde çamaşır yıkamak yaygın değildir hemen hemen bir çok batı ülkesinde yaşayanlar çamaşırlarını yıkama dükkanlarına götürürler. Oysa Türkiye'de hala evde çamaşır yıkama kültürü devam etmektedir.

Eskiden eski evlerde sokaklarda boydan boya çamaşır ipleri olur ve bunlara çamaşırlar asılırdı. Şimdi evler dairelere dönüşünce herkes balkonlarında balkonu olmayanlarsa odalarında çamaşır kurutmalıklarında kurutmaktalar.

Bu ayrı bir konu elbette Ama. Doğru çamaşır yıkamakta çok önemli. Makineye atılan rastgele deterjanlar makineya zarar verdiği gibi en kaliteli kıyafetlere dahi zamanla zarar verebiliyor: Şimdi sizlerle paylaşacağımız bu bilgiler doğru ve kaliteli çamaşır yıkamanız için işinize yarayacak türden bilgilerden oluşuyor:

Milliyet'de yer alan habere göre: Çamaşırları yıkamak, çamaşırlardaki lekeleri çıkarmak çoğu zaman sinir bozucu olabiliyor. Leke çıkarıcının ayrı deterjanına ayrı para vermekten sıkıldıysanız beyaz sirke yöntemini deneyebilirsiniz.

Genellikle herkes kıyafetin üzerinde yer alan yıkama koşullarına uyarak çamaşır makinesinin ayarlarını yapar. Ancak tavsiye edilen kurallara uyulsa da çoğu zaman kıyafetlerdeki lekeler çıkmaz.

 Eğer bu sorunla sık sık karşılaşıyorsanız ve kıyafetleriniz için bin bir türlü deterjana para vermekten sıkıldıysanız eskiden beri insanlar tarafından kullanılan bir yöntemi deneyebilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayan ev hanımlarının çok etkili sonuçlar aldıkları söyleniyor. Lekesi çıkmayan kıyafetlerde çamaşır gözüne bir kapak beyaz sirke koymanın lekeyi anında çıkartıcı etkisi olduğu bilinmekte…

Eğer kıyafetinizde istenmeyen kokular varsa ve yumuşatıcıya alerjiniz varsa yumuşatıcı gözüne bir miktar beyaz sirke yeterli olacaktır.

Evcil hayvanınız varsa ve kıyafetlerinizden tüyleri çıkarmakta zorlanıyorsanız etkili bir yöntem olan beyaz sirkeyi deneyebilirsiz.

Yanlış deodorant seçimiyle kıyafetlerinizde bir takım lekeler meydana gelir.  Yumuşatıcı kısmına beyaz sirke koymanın bu lekeleri gidereceği söylenmektedir.

Çamaşır makinesindeki kireci temizlemenin en etkili yollarından birinin beyaz sirke yöntemi olduğu söylenmekte… yine deterjan gözüne sirke koyarak bu sorunu çözebilirsiniz.