Can Güvenliğimiz yok diye isyan eden Yılmaz Özdil ilk kez bu kadar net konuştu ve her şeyi anlattı

Can Güvenliğimiz yok diye isyan eden Yılmaz Özdil ilk kez bu kadar net konuştu ve her şeyi anlattı

Hedef gösterildiklerini anlatan Yılmaz Özdil Sözcü'de yaşananları anlattı! İlk kez bu kadar sert konuşan Yılmaz Özdil sitem etti..

Sözcü gazetesi yazarlarına yönelik cezalara bir tepkide aynı gazetenin yazarı Yılmaz Özdil'den geldi. Yılmaz ÖZDİL Sözcü gazetesinde yaşananları tek tek açıkladı.

Yılmaz Özdil'in açıkladığı bilgiler arasında oldukça şaşırtıcı detaylar vardı. Bakın Yılmaz ÖZDİL neler söyledi.

Can güvenliğimiz yok diyen Yılmaz Özdil ekranlardan manşetlerden hedef gösteriliyoruz ve silahlı korumalarla dolaşıyoruz açıklamasında bulundu. Yılmaz Özdil ayrıca yaptığı açıklamada Haksız vergi cezaları kesildiğini basın ilanlarının kısıtlandığını ve daha yayın hayatına başlamayan Sözcü TV'ye bile ceza kesildiğinden bahsetti. Yılmaz Özdil'in yazdığı yazıda Emin Çölaşan dahil Sözcü yazarlarına verilen hapis cezalarına da sitem etti.

Yılmaz Özdil'in gündeme oturan yazısındaki detaylar ise şu şekildeydi:


Bu süre içinde aleyhimize 800'den fazla tazminat davası açıldı.Bin'den fazla suç duyurusunda bulunuldu.300'den fazla ceza davası açıldı.2 binden fazla tekzip başvurusu yapıldı.

Toplayın bunları…4 bini geçiyor.

Kardeş gazetemiz Korkusuz'u ilave et.5 bine yaklaşıyor.Yani?Sözcü ailesi, yayın hayatına başladığı günden beri, ortalama her gün adliyeye götürüldü, her gün!

Bırakın Türkiye tarihini, dünya basın tarihinde böylesine sistematik saldırı altında tutulan bir başka gazete yok.Patronundan muhabirlerine, genel yayın yönetmeninden yazarlarına, internet sitesinden muhasebe görevlilerine kadar, neredeyse yargılanmayan personelimiz yok!

Hapis cezası istenmeyen yazarımız yok! Asılsız ihbarlarla, kanıtsız iftiralarla, sahte tweetlerle, yalancı tanıklarla, montaj fotoğraflarla, düpedüz kumpaslarla, linç kampanyalarıyla devamlı savcı veya hakim önüne çıkarılıyoruz.Hukuk servisimiz adeta call center gibi çalışıyor!Haksız vergi cezaları kesiliyor.Basın ilanlarımız kesiliyor.Henüz yayın hayatına başlamayan televizyonumuza bile ceza kesildi.

En son… Emin Çölaşan, Necati Doğru, Metin Yılmaz, Yücel Arı, Mustafa Çetin, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli'ye verilen toplam 20 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı.Can güvenliğimiz yok.Manşetlerden ekranlardan hedef gösteriliyoruz.Silahlı korumalarla dolaşıyoruz." 

Yılmaz Özdil'in yazısı sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı..