• BIST 96.861
  • Altın 239,098
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 13 °C

‘Çanakkale Savaşında Askerin Son Yemeği’ Adlı Etkinlik Yapıldı

‘Çanakkale Savaşında Askerin Son Yemeği’ Adlı Etkinlik Yapıldı
Battalgazi Belediyesi ve Derme İlköğretim Okulu tarafından ortaklaşa olarak "Çanakkale Savaşında Askerin Son Yemeği" adlı etkinlik düzenlendi.

Battalgazi Belediyesi ve Derme İlköğretim Okulu tarafından ortaklaşa olarak "Çanakkale Savaşında Askerin Son Yemeği" adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılanlara, Çanakkale Savaşı'nda askerin son yemeği olan üzüm hoşafı ve yulaf ekmeği ikram edildi.

Battalgazi Belediyesi ve Derme İlköğretim Okulu tarafından ortaklaşa düzenlenen "Çanakkale Savaşında Askerin Son Yemeği" adlı etkinlik yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İnönü Kapalı Çarşı üzerinde gerçekleştirilen etkinliğe, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın, Derme İlköğretim Okulu öğretmeni Mehmet Emin Karakayış, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda ilk olarak Battalgazi Belediyesi Mehteran Takımı tarafından bir gösteri yapıldı. Mehteran takımı gösterisi sonrası bir konuşma yapan Derme İlköğretim Okulu öğretmeni Mehmet Emin Karakayış, Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yılını kutladıklarını belirterek, "Çanakkale, bir milletin varoluş mücadelesidir. Çanakkale zaferi, birinci Dünya Savaşı'nda askerlerimizin, dünyayı hayrete düşüren kahramanlık destanıdır. Bir düğe gider gibi kurşunlara atılan kahraman askerimizin destanıdır. Bu zafer, anaların biricik evlatlarını bağrına basıp; başına kurbanlık koyun gibi kınalar yakıp cepheye gönderdiği bir savaştır. Irkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan; orduları milletimizi yok etmek amacıyla karadan, denizden ve havadan üzerimize saldırdığı büyük bir savaştır. Gencecik fidanlarımızın; bayrağı düşürmemek için yan yana şehit düştüğü büyük vatan savunmasıdır" ifadelerini kullandı.

Derme İlköğretim Okulu öğretmeni Mehmet Emin Karakayış'ın yaptığı konuşma sonrası öğrenciler tarafından Çanakkale Zaferi ile ilgili hem gösteri, hem de mini bir konser gerçekleştirildi.

Programda son olarak, programa katılanlara Çanakkale Savaşı'nda askerin son yemeği olan üzüm hoşafı ve yulaf ekmeği ikram edildi.

‘Çanakkale Savaşında Askerin Son Yemeği’ Adlı Etkinlik Yapıldı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim