Canan Karatay bir konuştu ortalık sallandı Tepki yağdı

Canan Karatay bir konuştu ortalık sallandı Tepki yağdı

Canan Karatay yine gündem olmayı başardı! Gargara açıklamasıyla gündem olan Canan Karatay'a Mehmet Ceyhan tepki gösterirken Karatay'ın fanları Mehmet Ceyhan'a çok kızıyor..

Canan Karatay ve Mehmet Ceyhan arasında yeni bir polemik başladı! Canan Karatay daha önce kelle paça önermiş ve oldukça tepki çekmişti.

Koronavirüsle ilgili değerlendirmelerde bulunan Canan Karatay bu kez tam 7 ay sonra gargara önerdi. Bir çok uzman bu açıklamaya karşı çıkarken Canan Karatay'ın takipçilerinin ise karşı çıkanlara karşı gösterip tepki yağdırdığı görüldü

Tartışma nereye kadar bilinmez ama Bilim kurulunun bu konuya bir açıklık getirmesi bekleniyor. Koronavirüs bütün dünyada hızla yayılırken ne yazık ki salgına karşı bir ilaç bulunabilmiş değil!

Şimdilerde herkesin bilmesi gereken bazı kurallar var. Bunlar doğruluğu kanıtlanmış kurallar. Şunu yapın bunu yapın demeden Koronavirüse karşı yapmanız gerekenler aslında çok basit.

Kişisel Temizlik : Evet Kişisel temizliğinize önem göstereceksiniz. Gereğinden fazla kapalı ortamlarda bulunmayacaksınız.

Maske takacaksınız : Taktığınız maskeyi ertesi gün tekrar kullanma hatasına düşmeyin. Maskenin unutmayın gün içerisinde koruyucu özelliği kaybettiği bilinmektedir

Güvenilir Maske : Lütfen sırf desenli diye göz kamaştırıyor diye sokak aralarında satılan maskelerden almayın: Bilim kurulunun önerdiği ve eczanelerde satılan maskelerden satın alın.

Unutmayın Maske takanlarla maske takmayanların virüse yakalanma oranı araştırıldı. Ve maske takanların virüse yakalanma riskinin en az 3 kat daha az olduğu ortaya çıkarıldı.

Peki Sizce kim haklı Canan Karatay mı ? Yoksa gargara önerisine taş devrine dönmeyelim açıklamasıyla tepki gösteren Mehmet Ceyhan mı ? Yorumlarınızı bekliyoruz..

En Yeniler