Canan Karatay en sağlıklı gıda dedi herkes peşine düştü şimdilerde yok satıyor ve evde bile yapılıyor

Canan Karatay en sağlıklı gıda dedi herkes peşine düştü şimdilerde yok satıyor ve evde bile yapılıyor

Canan Karatay yaptığı açıklamalarla gündem olan bir isim. Her ne kadar kendisine yönelik tepkiler çoğu zaman olsa bile o yaptığı açıklamalarla bir çok kişiye ışık tutuyor. Örneğin unutulan bir kültürü hatırlatması herkesin yüzünü güldürdü...

Ulusalpost.com - Meyve veren ağaç taşlanır derler ya aynen öyle. Canan Karatay zaman zaman yaptığı açıklamalarla gündem olan bir isim.

Son günlerde ise onun açıklaması üzerine bir çok girişimci paraya para demezken ev hanımları ise yeniden eskiye döndüler.

Turşu Türk kültürünün vazgeçilmezleri arasında olan bir yiyecek. Canan Karatay en sağlıklı gıda lahanadır lahana turşusudur diyince çok sayıda turşucunun yüzü güldü.

Herkes turşuculara akın etmeye başladı. Çok sayıda ev hanımı ise eskiye dönerek evde lahana turşusu yapmaya başladılar.

Peki Canan Karatay Lahana Turşusu için hangi açıklamayı yapmıştı..

Yaptığı Açıklamalarla gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay'a göre dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden birisi Lahana.. Karatay'a göre lahananın turşusu dünyanın en sağlıklı tıbbı malzemelerinden olan bir yiyecek..

Çünkü Lahana Turşusu Kalp hastalıklarını önlüyor öte yandan beyne iyi gelerek hafızayı güçlendirip alzheimer riskini ortadan kaldırıyor.

Sadece bununla sınırlı değil elbette karaciğeri de temizleyen lahana turşusu kansere karşı koruyucu bir kalkan. Üstelik Şekeri de düzenliyor..

İşte bu açıklamaların ardından Lahana Turşusuna öyle bir rağbet arttı ki. Herkes Lahana Turşusunu ya satın alıyor ya da evde yapmaya başlıyor..

Ne diyelim Canan Hocamıza çok teşekkür ederiz bu kültürü yeniden herkese hatırlattığı için..

İlgili Haberler