Canan Karatay Dünyanın En sağlıklı yiyeceğini duyurdu

Canan Karatay Dünyanın En sağlıklı yiyeceğini duyurdu

Yaptığı Açıklamalarla gündem olan Canan Karatay'ın bir önerisi var: Çarpıcı açıklamasını Sizlerle paylaşıyoruz

Canan Karatay'ın her fırsatta anne sütü kadar değerli olan Zeytinyağının mucizelerinden bahsettiğini biliyoruz. Zeytinyağı adeta sofralarımızın baş tacı olduysa onunda katkısı baya fazladır.

Zeytinyağının faydalarından söz eden Karatay bu kez hem daha ucuz hemde daha sağlıklı bir besinden söz etti. Hemen hemen herkesin ulaşabileceği bu yiyecek Dünyanın en sağlıklı gıdalarından: İşte Karatay'ın herkese ulaşması gereken o açıklaması

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden birinin lahana olduğunu söyledi ve ekledi: "Kışın bol bol lahana yiyin, turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biri"

Lahananın kışın tüketilmesi gerektiğini belirten Karatay, şöyle konuştu:

"Dünyanın en önemli, en sağlıklı yiyeceği lahanadır. Doğal olarak ev turşusu yapıldığı zaman, camın içinde, turşu da en doğal probiyotiktir. Kışın bol bol lahana yiyin, bol bol lahana çorbası için, çocukları alıştırın bol bol lahana çorbası içsinler. O zaman hastalanmazsınız. Lahananın her türlü yemeğini yiyebilirsiniz. Ama lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir. Kanser olmanızı önler, kalp hastası olmanızı önler, alzaymır olmanızı önler, karaciğerinizin yağını giderir, şekerinizi düzenler."

A.A