Canan Karatay Sabah akşam tüketin dedi ve kilo aldırmadığını açıkladı

Canan Karatay Sabah akşam tüketin dedi ve kilo aldırmadığını açıkladı

Canan Karatay'dan ezber bozan tavsiye. Yine açıklamasıyla gündem olmayı başaracak. Karatay'a göre kilo aldırmayan besin bakın ne!.

Her açıklaması gündem olan Canan Karatay'ın bu açıklaması da dikkat çekecek. Prof. Dr. Canan Karatay ezber bozmaya devam ediyor. Karatay'a göre yağ kilo aldırmıyor.

Yağın verdiği enerjinin uzun süre acıktırmadığını açıklayan Canan Karatay bunu şu sözlerle açıklamakta.. 

"Vücudunuzun ve hücrelerinizin ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Hakiki köy zeytinyağı, köy tereyağı kilo aldırmaz. Bunu Türkiye'nin kafasına, beynine işlemek mecburiyetindeyiz."

Canan Karatay'ın bu açıklaması gündeme otururken yapmış olduğu ve A.A'da yayınlanan haberin ilgili bölümü şu şekildeydi:

Canan Karatay'a göre zeytinyağı insan vücudu için faydalı bir besin. Soğuk sıkım zeytinyağı tüketilmesi gerektiğinin altını çizen Karatay ayrıca bu yağın anne sütü gibi olduğunu ifade ederek kilo aldırmıyor karaciğer yağını ve vücuttaki ağrıları gideriyor açıklamasında bulundu.

Canan Karatay'a göre ayrıca zeytinyağının mide ülserini tedavi edici etkisi var. Bağırsak florasını düzelttiğini de ifade eden Canan Karatay özellikle yaşlıların bağışıklık sistemini güçlendirmek için sabah akşam küçük bir fincan zeytinyağı içmesi gerektiğini açıkladı..

Ayrıca senelerce zeytinyağının faydalarının da gizlendiğini açıklayan Karatay zeytinyağının önemine dikkat çekti.

Peki Zeytinyağının bilinmeyen faydaları nelerdir?

Ulusalpost'un haberine göre yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgiler doğrultusunda zeytinyağının birden çok faydası bulunmuştur. Bunlardan en önemlileri ise karaciğeri temizleyip ve onarmasının yanı sıra yüksek miktarda antioksidan içermesi nedeniyle sindirimi düzenlemesidir. Hızla kilo verdirmeye yarayan zeytinyağının mucizeleri elbette sadece bununla sınırlı değil.

Metabolizmayı hızlandıran Zeytinyağı aynı zamanda kemiklerimizin güçlenmesini sağlamakta ve cildimizi korumasıdır. Sağlıksız saçlara da iyi geldiği bilinen zeytinyağı özünden elde edilmiş sabunlar kepek başta olmak üzere bir çok sorunla tek başına baş etmeye yarar.

Kan basıncını kontrol altına alabilen bu mucize meyve suyu aynı zamanda diyabete karşı da etkilidir. Zeytinyağı zeytin meyvesinin özü olduğundan aslında Canan Karatay'ında ifade ettiği gibi en doğal meyve suyudur..

İlgili Haberler
En Yeniler