Canan Karatay Yine ezber bozdu Hiç Tüketilmemeli alkolden farkı yok

Canan Karatay Yine ezber bozdu Hiç Tüketilmemeli alkolden farkı yok

Herkesin tükettiği ve severek içtiğini hepimiz biliyoruz. Ancak Canan Karatay ezber bozdu ve alkolden farkı yok dedi! Şaşırtan çıkış... Peki uyardığı şey ne?

Canan Karatay'ın Açıklamalarına siz değer veriyor musunuz? Bilemeyiz ama biz değer veriyoruz. Bir çok uyarısı gerçekten dikkate değer. Sayfalarımıza taşıdığımız zaman bazı okurlarımız hakarete varacak yorumlar yapıyorlar.

Oysa ömrünü Sağlık bilgilerini paylaşmak ve halkı bilinçlendirmeye adamış Canan Karatay kolay yetişmiyor bir toplumda.. Bütün bunları bir kenara bırakalım ve Canan Karatay'ın herkesi ilgilendiren önemli bir uyarısından bahsedelim. Bugüne dek bir çok kimse buna dikkat etmedi. Ama birilerine belki bu uyarının faydası olur.

Canan Karatay'ın herkesi ilgilendiren çok önemli uyarısı bakınız ne! Aslında Bende Bir çok kez meyve suyu yerine meyvenin kendisini yemeyi tercih ederim. Ancak Canan Karatay'da aynı görüşte olunca bu bilginin herkese ulaşmasını istedim..

Canan Karatay Zaman Zaman uyarılarıyla Dikkat çekiyor. Son Uyarısı ise özellikle gençlere yönelik.

Şekere karşı uyarılarını hepimiz tarafından bilinmekte Ancak Son uyarısı Bal Sevenleri bir hayli üzecek.

Bal Bilindiği gibi doğamızın en faydalı yiyeceklerinden tabiiki doğal olanlarından bahsediyoruz.

Doğal yollardan üretilmeyen her şey zaten zararlı.

Milliyet'in Pembenar Ekinde yer alan haberde Canan Karatay'ın balla ilgili uyarısı var:

Balın içinde bol miktarda flukoz ve glukoz maddelerinin bulunduğunu dile getiren Prof.Dr. Canan Karatay, bu maddelerin karaciğeri yağlandırdığını ve şeker hastalarının baldan uzak kalması gerektiğini belirtiyor.

MEYVE SULARIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

Genelde faydalı diye çocuklarımıza meyve suyu veririz. Meyve Sularıyla ilgili Canan Karatay'ın uyarısı ise şu şekilde:

Karatay'a göre Alkolden farkı yok..

Prof.Dr. Canan Karatay, C vitaminin yalnızca meyce sularında bulunmadığını bunun büyük bir yalan olduğunu dile getirdi. Meyve suyunun alkolden bir farkı olmadığını belirten Karatay, meyve suyu tüketiminin de karaciğeri yağlandırıcı etkisi olduğunu sözlerine ekledi.

Canan Karatay'ın Açıklamaları bu şekilde! Peki Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

İlgili Haberler
En Yeniler