Canan Karatay Yine Kızdıracak Önce Kelle Paça Demişti Şimdi Kovid-19'a Yeni Formül Verdi

Canan Karatay Yine Kızdıracak Önce Kelle Paça Demişti Şimdi Kovid-19'a Yeni Formül Verdi

Prof Dr Canan Karatay Koronavirüse karşı yeni formül verince bir anda basının gündemine oturdu! Karatay'ın önerisi olay oldu

Koronavirüs başladığı zamanlarda kelle paça önerisinde bulunan Canan Karatay bu kez yine gündeme oturmayı başardı. Canan Karatay yaptığı açıklamayla Koronavirüse karşı yeni formül önerdi.

Geçmiş dönemde yaptığı Kelle paça önerisi tartışma yaratmış bir çok halk sağlığı uzmanı tarafından eleştirilmişti. Son önerisi yine çok konuşulacak

Halk sağlığı uzmanları ne der bilinmez ama Canan Karatay'ın Koronavirüse karşı önerileri Anadolu Ajansı tarafından servis edilir edilmez yüzlerce haber sitesi bu açıklamayı haberleştirdi.

Haberin ilgili bölümünde Canan Karatay'ın tavsiyeleri şu şekilde:

İlk Uyarısı Kurallarla İlgili: Canan Karatay'a göre "Vatandaşlar kurallara daha çok uymalı"

Yüksek doz C vitamininin de çok önemli olduğuna değinen Karatay, şunları kaydetti:

"2012'de yapılan bir çalışma, C vitamininin hakikaten akciğerlere birikmiş sıvıyı temizlediğini gösterdi. Koruyucu olarak bütün hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın ve halkımızın, vücutlarında D ve C vitaminini yüksek tutmalarını her zaman öneriyorum. Hiçbir virüs alkali denilen ortamda yaşamaz, bu yıllardır söylenen bilimsel bir gerçektir.

Bütün arkadaşlarıma, sağlık kurumlarında çalışan herkese ve vatandaşlara sabah akşam karbonatlı suyla gargara yapmalarını öneriyorum.

El yıkamak, uyku ve sıvı almak çok önemli. C vitaminini ağızdan almak çok önemli. Ayda bir mutlaka D vitamini yaptırıyoruz. Bunlar virüslere karşı çok önemli. Deniz ve tuzlu su da çok önemli. Kalabalığa karışmıyorum. Alışverişimi de online yapıyorum."

Evet Canan Karatay'ın Karbonatlı Suyla Gargara önerisine Uzmanlar özellikle Bilim Kurulunun ne yanıt vereceği merakla bekleniyor!

Canan Karatay daha öncede yaptığı bir açıklamada en sağlıklı gıdalardan birinin Lahana Turşusu olduğunu açıklamıştı!