Canan Karatay yine olay olacak! Koronavirüs reçetesi verdi tarifi çok kolay!

Canan Karatay yine olay olacak! Koronavirüs reçetesi verdi tarifi çok kolay!

Canan Karatay korkmayın dedi, uyarı verdi. İşte koronavirüse karşı yapılması gerekenler. Çok basit bir şekilde virüsten korunabiliriz diyen Karatay, nasıl bir reçete verdi? Canan Karatay yine büyük sözler söyledi...

Televizyonlarda bir yandan övülen bir taraftan da çok tepki veren açıklamalarda bulunan Canan Karatay bakın koronavirüsle alakalı nasıl bir reçete verdi? Karatay aslında yapılması çok basit olan bir sır verdi, bunu uygularsanız koronavirüsten kurtulursunuz dedi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı olan Prof. Dr. Canan Karatay, koronavirüse karşı öyle bir reçete verdi ki herkesin ağzı açık kaldı. Canan Karatay, koronavirüsün bulaşarak neden olduğu covid-19 hastalığına karşı diğer uzmanlarında bildirdiği gibi bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiğine vurgu yaparak "çok basit " olduğunu iddia ettiği reçeteyi açıkladı.

Reçeteyi verdi, herkes uyarsa...

Karatay koronavirüs hakkında konuşurken teknolojinin ilerlemesine rağmen virüslerin hala engellenemediğini dile getirdi. Karatay, bir yolunu bularak virüslerin hücre içine girmesini önlememiz lazım diyerek koronavirüse karşı da bir reçete yazdı. Medyanın hem gündemden düşürmediği hem de çok fazla topa tuttuğu Karatay, koronavirüse karşı özellikle hücrelerin çok güçlü olması gerektiğini açıkladı.

Kelle paça...

Canan Karatay, bu nedenle doğal ürünlerin koruyuculuğunu ön plana çıkaran bir korunma listesi hazırladı. Buna göre ise doğal probiyotik olan ev yoğurdu, ev turşusu, ev sirkesi gibi gıda maddelerini öneren Karatay bunlarla bağışıklık sisteminin zımba gibi olacağını açıkladı.

Canan Karatay ayrıca muhakkak kelle paça içilmesini öneriyor. Bağışıklık sistemine çok faydalı olan kelle paça çorbası, Karatay'ın da listesinde yer aldı.

Evde kendiniz yapın

Evde sirke, yoğurt ve turşu gibi gıda maddelerinin üretilmesi aslında gerçekten de daha faydalı. Yakınlarınızda varsa mandıra gibi yerlerden günlük sütler edinerek hızlıca kendi gözünüzün önünde çok lezzetli ve sağlıklı yoğurtlar üretebilirsiniz. Bunun yanında manavlardan organik olmasına dikkat edeceğiniz sebzelerle harika turşular yapabilir, ev ortamında sirke de üretebilirsiniz. Beyaz sirkeyi temizlikte kullanabileceğiniz gibi, turşu yapımında da tuz yerine sirkeyi tercih edebilirsiniz.

 

İlgili Haberler