Canan Karatay yine uyarıyor yemeyin içindeki kimyasallar kanserojendir

Canan Karatay yaptığı açıklamalarla ezber bozmaya devam ediyor son uyarısı ise işlenmiş etlerle ilgili oldu! İşte Karatay'ın açıklamasından önemli detaylar.

Canan Karatay yine uyarıyor yemeyin içindeki kimyasallar kanserojendir
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2021 15:00

Son zamanlarda açıkçası kanser giderek artmaya başladı. Bunun nedenleri araştırılırken ya yaşam koşulları gösteriliyor ya da yediğimiz içtiğimiz yiyecekler.

Şimdilerde kanser böylesine tehlikeli bir hal almışken Canan Karatay'dan çok kritik bir uyarı var. Uyarısı işlenmiş etlerle ilgili.

Hayatımızın her alanında onlar var.

Yediğimiz pizzanın içerisinde olabiliyor. Kahvaltı soframızda bulunabiliyor. Açıkçası her bir yanımızda var onlardan.

Elbette kaliteli markalar var onlara lafımız olamaz.

Ama merdiven altı işletmelerin üretmiş olduğu işlenmiş ürünler sağlığımıza zarar verebilir ve hasta edebilirler. Bu konuyla ilgili Canan Karatay yine ezberleri bozuyor.

Karatay'dan dikkat çeken bir uyarı var.

Doğal olan her şeyin yenilebileceğini açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, “Ben doğal olan her şeyi yiyebilirsiniz diyorum. Sucuk evde yapılırsa ki ben Elazığlıyım eskiden evde sucuk yapılırdı ve yenirdi. Doğal olan ve içinde katkı maddesi olmayan bütün kırmızı etler sağlıklıdır ama katkı maddesi koyulan kırmızı etler kanserojendir. Ben bir sağlıkçı olarak bunu söylüyorum. Kırmızı et kanserojen değildir, kırmızı ete katılan kimyasallar kanserojendir. Geçenlerde pastırma ve sucuğa beyaz et karıştırıldığı iddiası oldu. Hangi beyaz etten bahsediliyor? Tavuk da beyaz et domuz da beyaz et. Bence sayın başkanımız bunları söyleyeceğine sıkı kontroller yapsın, sıkı ve caydırıcı cezalar versin. Bunları üreten ve halkı kandıranların işletmelerini kapatsınlar kapattırsınlar ve namusuyla dürüst çalışanlar üresin ülkemizde” diyerek isyan ediyor.

Şimdi Soralım size Canan Karatay'ın bu açıklamalarının neresi yanlış. Ama ısrarla onun açıklamalarına tepki gösteriyor ve onu hedef alıyorlar. Oysa o her zaman insan sağlığını düşünerek hareket ediyor ve uyarıyor.,

Uyarılarını dikkate almak sağlığımız açısından çok daha yararlı olacakken onu hedef alıyorlar. Oysa hedef aldıkları şey aslında Canan Karatay değil gerçekler.

Dikkate alınır alınmaz ama işlenmiş ürünleri hayatınızdan çıkarmakta yarar vardır. Bu ürünlerin bir yararı olmadığı gibi oldukça büyük zararları bulunmaktadır. Unutmayın sağlık her şeyden önce gelir. Sizlerde Canan Karatay'ın bu uyarısını arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Kaynak : ulusal post - iha

İlgili Haberler