ÇAYDANLIK NASIL PARLATILIR !

ÇAYDANLIK NASIL PARLATILIR !

ÇAYDANLIK NASIL PARLATILIR ! GÖRÜNCE İNANAYAMACAKSINIZ

Zamanla matlaşan ve eski bir görünüme sahip olan çaydanlıkların ilk günkü gibi parlaması için kimyasal malzemelerden yararlanılabilir. Bunun için marketlerde satılan krem temizleyiciler kullanılabilir. İçeriğinde çamaşır suyu da bulunan bu kremler sünger ya da yumuşak bir bez ile çaydanlığa sürülür ve belli bir süre ovulur. Sonrasında bol su ile durulanan çaydanlık temiz bir mutfak bezi ile kurulanır.

Zamanla matlaşan ve eski bir görüntüsü olan çaydanlıklar, kimyasal olmayan doğal malzemeler ile de rahatlıkla parlatılabilir.

Bunun için de şu yöntemi deneyin

Bu yöntem için patates soyulup kalın dilimler halinde kesilir. Her bir dilim ile çaydanlığın dışı ovulur ve beyaz bir tabaka oluşturulur.

Bu tabaka daha sonra saf su ile yıkanır ve durulama yapılır. Patates yönteminin dışında kullanılan limonların kabuklarından da aynı şekilde yararlanılabilir.

Limon kabuklarının içi çaydanlığa denk gelecek şekilde ovma işlemi yapılır ve çaydanlık parlatma sonlandırılır. Çaydanlık parlatmak için kahve telvesi ile ovma işlemi de yapılabilir. Bu işlemden sonra sade su yerine deterjan ve su ile temizlik yapıldığında daha iyi sonuç alınabilir.