Çayını Demleyip Artanı İle Gargara Yapınca O Sorundan Eser Kalmıyor...

Çayını Demleyip Artanı İle Gargara Yapınca O Sorundan Eser Kalmıyor...

Çayını demleyin ve için. Sonrasında demliğin dibinde kalan fazlalıkla gargara yapın. O sorundan eser kalmayacak. Bitkilerin en ilginç özellikleri. Ağrı yatıştıran gıdalar hangileridir? Ağrı ve sızıyı yok eden bitkiler...

Ağrıları ve sızıları geçiren besinlerin faydalarını duyunca epey şaşıracaksınız. Özellikle kas ağrıları çekenler için önerilen bu gıdaları bazı durumlara karşı kullanabilirsiniz. 

Bunlardan en bilineni adaçayıdır. Adaçayının çayını yaparak içmek vücuda yararlı olmaktadır ancak diğer yandan artan su ile gargara yapmak boğaz ağrılarına iyi gelecektir. Hatta boğazlarda biriken iltihaplara da iyi geldiği düşünülmektedir. 

Peki adaçayına ne katıldığında tam bir kış çayına dönüşür? Tabi ki de zencefil. Zencefil, içeriğindeki maddelerle hazımsızlığa karşı kullanılsa da defalarca ispatlananlara göre ,kas ve eklem ağrılarını azaltıyor. Hatta yapılan bir deneyde düzenli zencefil tüketen sporcuların eskisine oranla yüzde yirmi beş daha az acı yaşadıkları ortaya çıktı.

Diş için karanfil

Ağrılar deyince en kötü ağrının diş ağrısı olduğunu herkes bilir. Dişlerdeki iltihaplanmalar ya da çürüklere anında etki edecek bir ürün bulmak imkansızsa da siz yine de mutlaka çürük ağrıları için karanfili eksik etmeyin. Kuru karanfil, içeriğindeki bileşenler sayesinde ağrı kesici bir etki sağlar, bunu yapmakla kalmaz, ağız kokusunu da giderir.

Kahve ve yeşil çay çatışması

Herkesin bildiği gibi baş ağrılarının en büyük ilacı yine ve yeniden kahve. Kahve içerdiği kafeinle beraber hem stresi vücuttan uzaklaştırıyor hem de baştaki ağrıları dindiriyor. Fakat aynı etkiye sahip olan bir gıda daha var. Yeşil çay da aynı etkileri gösterir ancak kahveden daha fazla tüketilebilir. Kahve ise fazla içildiğinde sinirlilik hali ve odaklanma sorunları yaşatabilmektedir.

Spor yapanlar için eklem ağrısı azaltan etki gösteriyor

Spor yapanlara diğer bir önerimiz ise vişne suyu içmeleri. Ancak tabi ki marketlerde satılan acı ve tadı sulu boyaya benzeyenler değil. Gerçek vişne suları gerçekten de eklemleri azaltan niteliğe sahip.

Somon tüketimi de yoğun omega 3 içeriği nedeniyle öneriliyor. Uzmanların aktardığına göre gergin mideye sahip olanlar da, sorunlu iltihaplı eklemlere sahip olanlar da somon tüketerek ağrılarını azaltabilir.