Cem Uzan’dan bomba Erken Seçim Tahmini Geldi. Devlet Bahçeli Hakkında Konuştu!

Cem Uzan’dan bomba Erken Seçim Tahmini Geldi. Devlet Bahçeli Hakkında Konuştu!

Sözcü Gazetesi’nden den Saygı Öztürk'ün Cem Uzan ile yaptığı söyleşinin ikinci bölümü de yayımlandı.

Sözlerine "Tamamen emir komuta zincirine girmiş yargı var" şeklinde başlayan Cem Uzan, "Yargı yok, özgürlük yok, ekonomi yok. Ülkede, özgür bir şekilde kimse fikrini ifade edemiyor. Ülkede Özgürlük kalmadı, hürriyet kalmadı" sözlerini de ekledi.

Saygı Öztürk'ün "Erken seçim olur mu?" sorusuna da yanıt veren Cem Uzan şu ifadeleri kullandı:

"Devlet Bahçeli erken seçimi istemediği sürece olacağını düşünmüyorum. Olayın gayet basit ve net bir durumu var. Bir hukuki ve bir de realiteye bakalım. Türkiye’de Hukuki olarak iki şekilde seçime gidebiliyoruz. Türkiye’de erken seçime, Cumhurbaşkanı götürebilir veya parlamento götürebiliyor.

Cumhurbaşkanı erken seçime götürdüğü durumda iki defa aday olduğu için bir daha olamıyor. Erken seçime Parlamento götürürse o zaman Cumhurbaşkanı şunu dile getirir: ‘Ben iki kez seçildim fakat ikinci dönemi daha tamamlamadım.' Bunun için Meclis erken seçim için karar alırsa Cumhurbaşkanı Erdoğan aday olabilir. O zaman, bu iş devlet Bahçeli'nin evet veya hayır cevabına bakıyor.

Peki; sokağa ve meydana çıkalım. Vatandaşların içine girelim. Kamuoyu araştırmalarına bakıldığında AKP’nin ve MHP'nin ikisi yüzde 50'i geçemiyor. Bu oldukça net. Bu sebepten dolayı, erken seçime gitmezler. Çünkü erken seçime gittiği zaman geri gelemeyecek. Bunun için de ben erken seçimi düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

"Genç Parti, Türkiye’ye Değişiklik Yaşatacak"


Cem Uzan, Genç Parti'nin yapılacak ilk seçimlere gireceği hakkında açıklamalar yaptı. Cem Uzan açıklamasında, “Genç Parti, yapılacak olan seçimlere katılacak ve bu seçimlerde de daha önceden olduğu gibi bir faktör olacağına eminim.

Şunu hatırlasınlar: Tansu Çiller'in DYP’nin genel başkanı olduğu dönemde DYP'nin oy oranı % 9.95'de kalmıştı. Türkiye’ye gelecek seçimde de inşallah bir değişiklik yaşatırız. Kazanmak olmayabilir fakat kaybettirmek de önemli bir faktördür" şeklinde ifade etti.

Bu söyleşinin ardından birçok insan gelecek seçimlere dair daha çok meraklandı.

İlgili Haberler