Cemal Enginyurt'tan FOX TV ekranında bomba iddia! AKP il binasında neyin listesi yapılıyor?...

Cemal Enginyurt'tan FOX TV ekranında bomba iddia! AKP il binasında neyin listesi yapılıyor?...

MHP tarafından AKP'li Bakanları eleştirdiği gerekçesiyle ihraç edilen bir süre Bağımsız olarak görevine devam ettikten sonra Demokrat Parti'ye geçen Cemal Enginyurt Türkiye gündemini sarsacak bomba iddialarda bulundu. Açıklamasında neler söyledi?

Bir dönem Kamer Genç'in yaptığı gibi tek başına muhalefet olarak yoluna devam eden Cemal Enginyurt şimdilerde muhalefetini Demokrat Parti saflarında yürütüyor.

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt en çok FOX TV ekranında yer alan bir isim. Medyanın sert muhalefeti nedeniyle ekranlara taşıyamadığı Cemal Enginyurt yine bomba iddialarda bulundu.

İŞKUR hakkında önemli iddialarda bulunan Cemal Enginyurt İŞKUR'un TYP kapsamında iş alımlarında AKP il binalarında liste hazırladığı iddiasında bulundu. Enginyurt'un bu iddiaları bomba etkisi yaratırken kendisine İŞKUR nasıl bir yanıt verecek merak konusu oldu... 

FOX TV ekranında yapılan bu açıklama Demokrat Parti'nin sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı ve Türkiye gündemine oturdu... 

Cemal Enginyurt yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti.: İŞKUR'dan TYP adı altında işe adam alırken AK Parti il binasında liste yapılıyor. Milli Eğitim'de çalışan TYP'liler uzatılsın süresi 9 ay çalışıyorlar, 3 ay evlerine ekmek götüremiyorlar diyoruz, sesi çıkmıyor. Taşerona kadro verilsin diyoruz, sesleri çıkmıyor. Sağlık çalışanları perişan diyoruz, kadrolara 4 B'li 4C'li diye kadrolara ayrılmış insanlar var, bunlara kadro ver diyoruz sesleri çıkmıyor. KİT'lerde çalışan kiralık şoförler var, devlete hizmet ediyorlar. Kadro ver diyoruz sesleri çıkmıyor. Bu insanlar evlerine nasıl ekmek götürüyor? Zehra Selçuk ve ya diğerlerinin rahatı yerinde sayın Karagöz... Tabii ki çıkacaklar 'kuru ekmekle doyuyorlar' diyecekler, tabii ki çıkacaklar 'yoksulluk yok' diyecekler ifadelerini kullandı...

Cemal Enginyurt'un bu açıklamalarına AKP ve İŞKUR nasıl bir yanıt verecek merak konusu olurken çok sayıda iş arayan vatandaşın sosyal medya hesaplarından bu iddiaları paylaşarak tepki gösterdiği görüldü.

FOX TV ekranında Cemal Enginyurt tarafından yapılan bu açıklama Türkiye'de en çok konuşulan konular arasına girdi.

CEMAL ENGİNYURT NEDEN DEMOKRAT PARTİ'DE?

Öte yandan Cemal Enginyurt bildiğiniz gibi AKP'li Tarım bakanını sert sözlerle eleştirmiş ve MHP lideri Bahçeli'nin talimatıyla partisi MHP'den ihraç edilmişti.

Bir süre bağımsız olarak yoluna devam eden Cemal Enginyurt siyasete kurumsal bir çatı altında devam etme kararı almış ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın daveti üzerine Demokrat Parti'ye katılmıştı.

Cemal Enginyurt Ordu Demokrat Parti Milletvekili olarak görevine devam etmektedir.. 

İlgili Haberler