Cep telefonunuza ıslak mendili sakın dokundurmayınız bakın neye yol açıyormuş!

Cep telefonunuza ıslak mendili sakın dokundurmayınız bakın neye yol açıyormuş!

Koronavirüs salgını sonrası bir çok kişi temizliğine dikkat etmeye başladı! Kullandığımız cep telefonunu ise temiz tutmak için ıslak mendille silen kişi sayısı oldukça fazla. Oysa bu çok yanlış bir uygulama! Bakın neye zarar veriyor

Koronavirüs nedeniyle cep telefonlarınızı da korumanız gerekiyor. Ancak telefonlarınızı koruyayım derken zarar verebilirsiniz.

Bir çok kişi bilmeden de olsa bu hataları yapmakta ve özellikle ıslak mendil kullanmakta. Cep telefonunuza ıslak mendille dokunmak ve onu silmek sanıldığı gibi faydalı bir davranış değil.

İlk silmede bir şey olmayacağı gibi sonraki silmelerinizde cep telefonunuzda tehlikeli bir durum söz konusu olabilir.

UZMANLARIN uyarısına göre cep telefonunu ıslak mendille silmek telefona zarar veriyor

Bunun nedeni ise Aşırı sulu bir ıslak mendil ise ve aynı zamanda kullandığınız telefon su geçirmez bir telefon değil ise; hoparlör ve kamera gibi yerlere damlayacak kadar olursa,cep telefonunuza kalıcı bir şekilde zarar verebilir.

Her ne kadar iddia ettikleri gibi su geçirmeyen telefon var deseler de Su geçirmeyen telefon yoktur. Olanlarda bile ıslak mendille silmek zamanla cep telefonuna zarar verecektir.

Bunun yerine cep telefonunuzu silerken Cep telefonunuzu temizlemenin en kolay ve etkili yolu tüy bırakmayan mikrofiber bezlerle telefonu silmektir.

Çünkü Mikrofiber bezler diğer ürünlerin kolayca etrafa yayılabileceği toz, gres ve bakterileri yakalar hızlı bir şekilde temizler.

Cep telefonunuzu korona virüsten korumak için sık sık ıslak mendille silmek ise unutmayın telefonunuza zarar verir!