Çermik’e Doğalgaz Müjdesi

Çermik’e Doğalgaz Müjdesi

Çermiklilerin uzun zamandır beklediği müjdeli haber, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu'ndan geldi.

Çermiklilerin uzun zamandır beklediği müjdeli haber, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu'ndan geldi. Başkan Karamehmetoğlu, Çermik ilçesine doğal gaz verilmesinin önündeki engelin aşıldığını ve 2018 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Çermiklilerin uzun zamandır beklediği müjdeli haberin geldiğini belirterek, ilçeye doğal gazın gelmesi için yaptıkları çalışmaların netice verdiğini ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2018 yılı yatırım programına alındığını söyledi. Karamehmetoğlu, Çermik ilçesinin kaplıcalarıyla yurt içi ve yurtdışında adından söz ettirmekte olduğunu belirterek, Turizm Bakanlığınca 1993 yılında Çermik Kaplıcalarının Termal Turizm merkezi kapsamına alındığını anlattı. İlçe merkezi nüfusunun 20 bin civarında olduğunu, toplam nüfusun ise 50 binin üstünde olduğunu kaydeden Karamehmetoğlu, "Komşu ilçe Ergani doğal gaz programına alınmış ancak turizm merkezi olan ilçemiz için doğal gaz talebi sonuçlanmamıştı" dedi.

Karamehmetoğlu, doğalgazın Çermik'e gelmesi hususunda ilçe halkından sürekli talepler geldiğini belirterek, bu talepler üzerine Çermik Belediyesi, AK Parti İlçe Teşkilatı, Milletvekillerimizin destekleriyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduklarını dile getirdi. Çermik-Ergani Karayolunun 20. kilometresindeki "Salihli Boğazı"ndan geçmekte olan doğalgaz isale hattından Çermik ilçesine de doğalgaz verilebilmesi için gerekli fizibilite çalışmalarının yapılması konusundaki talebin kabul edildiğini belirten Karamehmetoğlu, Çermik'e doğalgaz getirilmesi yönünde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2018 yılı yatırım programına alındığını aktardı.

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.