• BIST 93.718
  • Altın 208,741
  • Dolar 5,3177
  • Euro 6,0748
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 18 °C

Çevre Koruma Personeline ‘İletişim’ Eğitimi

Çevre Koruma Personeline ‘İletişim’ Eğitimi
Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü, aile kurumunu güçlendirmeye yönelik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü, aile kurumunu güçlendirmeye yönelik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Meram Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli ile ailelerine yönelik olarak iş yerinde iletişim, ailede iletişim ve çevre ile iletişim konulu seminer düzenlendi.

Programda konuşan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya'da Kadın ve Aile Müdürlüğü'nü kuran ilk belediye olduklarını vurgulayarak, "Bu müdürlüğü kurarken "Sağlıklı toplum yapısı için sağlıklı aile yapısı önemlidir" dedik. Çünkü şu anda hızla ailelerimiz parçalanıyor, çocuklarımız başıboş kalıyor. Aile bütünlüğünün korunması adına Kadın ve Aile Müdürlüğümüz vasıtasıyla bu tür eğitim programlarına ağırlık vereceğiz" dedi.

"En büyük demokrasi sınavı"

16 Nisan'da yapılacak referandumla beraber darbelerin tarihe karışacağını da belirten Başkan Toru, "Demokratik bir devletin en büyük demokrasi sınavından geçiyoruz şu anda. Bu sınav, sistemi, darbelerden, darbecilerden, darbeye zemin hazırlayan koşullardan arındırmaktır. Hükümet sistemi değişikliğiyle beraber bir daha çocuklarımız, gençlerimiz bir daha darbelerle karşılaşmayacaklardır. Yeni sistem değişikliğiyle beraber Türkiye, geleceğe daha istikrarlı bakacak. 2023 hedefleri doğrultusunda dünyanın 10 büyük ekonomisi olma hedefine hızla ulaşacak" diye konuştu.

Daha sonra Aile Danışmanı Zehra Betül Salur tarafından iş yerinde iletişim, ailede iletişim ve çevre ile iletişim konulu eğitim semineri verildi. Tiyatro ile desteklenen eğitimde etkili iletişime değinen Salur, "En çok vücudumuz konuşuyor. Etkili iletişimde beden dili yüzde 60, ses tonu yüzde 30, kelimeler ise yüzde 10 etkiye sahip" şeklinde konuştu.

Çevre Koruma Personeline ‘İletişim’ Eğitimi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim