CHİRON (ŞİRON) KOÇ BURCUNDA

Chiron 18 Şubat 2019 tarihinde Koç burcundaki 7 yıllık seyrine başladı. Bu yolculuğu 14 Nisan 2027 tarihine kadar devam edecek. Bu 7 yıllık süreç içerisinde Natal doğum haritanız ile Transit Chiron'un etkileşimi; almış olduğu açı ve kombinasyonlarıyla beraber kiminiz yaralanırken kiminizde yaralı bölgelerinizi saracaksınız. Chiron nedir? Öncelikle bunu inceleyelim.

Chiron babası Satürn'ün bir deniz perisi olan Philyra'la yaşadığı evlilik dışı ilişkiden doğar ve philyra çocuğunun görüntüsünden utandığı için doğar doğmaz onu bir mağara yakınlarında terk eder. Yunan mitolojisinde yarı insan ve yarı at olan senturdur. Ölümsüz bebek Chiron yalnız büyür ve kendini bir çok konuda  geliştirir. Maharetli ellere sahip usta bir müzisyen, astrolog, savaş uzmanı ve şifacı olarak aklı ve bilgisiyle tanrılar tarafından kabul ve saygı görmeyi başarır. Tanrılar çocuklarını eğitmesi için Chiron'a gönderirler. Herakles bu şekilde Chiron'un sevdiği öğrencisi haline gelir. 

Bir gün Herakles kötü kalpli senturların saldırısına uğrar ve bu sentorlardan birini hedef alarak fırlattığı zehirli ok kazara Chiron'un ayağına saplanır. Chiron yarasını ne yaparsa yapsın iyileştiremiyor. 

Acısını dindiremeyen Chiron mağarasına kapanıp tanrılara ölmek için yalvarıyor. Acısını dindirmek için ölümsüzlüğünden vazgeçiyor. Yaralı şifacı dediğimiz bu sentur yani Chiron; Balık burcundan Koç burcuna geçti. 

Koç burcu; Mars gezegeninin yöneticisi olduğu gezegende, ben varım deme içgüdünüzü, var olma şevkinizi, kendinizi ortaya koyma biçiminizi, dış dünyaya yansıttığınız yüzünüzü ve tavrınızı temsil eder.

Chiron burada bizlere; içimizde olanı dışa vurmamız, gölgede kalan yeteneklerimizi, değerlerimizi ortaya çıkartmak, baskıladığımız ve farkında olmadığımız taraflarımızı öğrenip daha iyi yönetmemiz için teşvik edecektir. Yani kısaca ben kimim? Hayattan ne istiyorum? Kendimi doğru ifade edebiliyormuyum? vb. Kendinize sorduğunuz bir çok sorunun cevabını acısıyla tatlısıyla bulabileceğiniz bir 7 yıl yaşayacaksınız. 

Yaşadığınız her olayda mantıklı hareket etmeye özen gösteriniz. Dürtüsel olarak aldığınız kararlarınızda Chiron ben buradayım der ve yaralanabilirsiniz. Unutmayın Chiron sevdikleri tarafından yara almıştır. 

Aslında her insanın içerisinde bir Chiron yarası vardır. Hani sol yanımda, kalbimde kırıklar ve acılar diye tarif edersiniz ya da unutamadığınız ve hatırladığınız da her zaman sizi hüzünlendiren olay bunlar işte Chiron yaranızdır. Şifa bulmanız dileğimle...

TWİTTER: https://twitter.com/astrologemel

 

Önceki ve Sonraki Yazılar